Nie masz konta? Zarejestruj się

MAŁOPOLSKA

Przewodnik w telefonie i do przodu. Gry i zabawy dla rodzin

25.06.2020 15:00 | 0 komentarzy | 954 odsłony | Tadeusz Jachnicki

Za dwa miesiące będziemy mogli odwiedzić samodzielnie, ale jednak z przewodnikiem pięć małopolskich muzeów. Wśród nich jest placówka z powiatu chrzanowskiego.

0
Przewodnik w telefonie i do przodu. Gry i zabawy dla rodzin
FOT. UMWM
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

We wrześniu turyści będą mogli skorzystać ze specjalnej aplikacji, która umożliwi samodzielne zwiedzanie.
Będzie można z nią zwiedzać Skansen Wsi Pogórzańskiej w Szymbarku, Muzeum Nikifora w Krynicy Zdroju, Miasteczko Galicyjskie i Muzeum Pienińskie im. J. Szalaya w Szlachtowej, Muzeum Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie i Zamek Lipowiec oraz Muzeum Stylu Zakopiańskiego.

Każda aplikacja będzie oferować ścieżkę dla zwiedzających indywidualnych (w języku polskim, angielskim, słowackim), ścieżkę rodzinną (w języku polskim), dla osób z dysfunkcją wzroku - ścieżka dla zwiedzających indywidualnie metodą audiodeskrypcji (w języku polskim) oraz dla osób z dysfunkcją słuchu - ścieżka dla zwiedzających indywidualnie w Polskim Języku Migowym.

Ścieżki rodzinne będą zrobione w formie zabaw terenowych podobnych do gier miejskich, wzbogaconych o zagadki w formie pytań testowych, plików audio lub plików graficznych. Odpowiedzi na zagadki będą udzielane w formie wyboru z paru możliwych odpowiedzi lub zeskanowania ukrytego w świecie rzeczywistym kodu QR. Udzielenie prawidłowej odpowiedzi umożliwi użytkownikowi dotarcie do kolejnego punktu.