Nie masz konta? Zarejestruj się

MAŁOPOLSKA

Specjalny numer telefonu dla seniorów

25.03.2020 14:00 | 0 komentarzy | 1 886 odsłona | Tadeusz Jachnicki

W związku z epidemią wojewoda małopolski uruchomił specjalną infolinię dla seniorów, którzy mogą potrzebować wsparcia.

0
Specjalny numer telefonu dla seniorów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dzwoniąc na infolinię, można uzyskać informacje, zalecenia i wskazówki, jak odnaleźć się w obecnej sytuacji.
Numer telefonu 12 392 11 10 działa od poniedziałku do piątku w godz. 8 - 17.

 

Gdzie można telefonować na ziemi chrzanowskiej?
Ośrodki pomocy społecznej oraz współpracujące z nimi instytucje nie zapomniały o seniorach w trudnym czasie zagrożenia epidemicznego. Oferują pomoc z zakupach, wyprowadzeniu psów.

Alwernia

Pracownicy MOPS Alwernia zwrócili się z prośbą o zainteresowanie się przez mieszkańców sytuacją osób starszych, samotnych, schorowanych i niepełnosprawnych. W sytuacjach braku możliwości udzielenia samopomocy sąsiedzkiej proszą o kontakt z MOPS na numer (12) 283-30-31, komisariatem policji, OSP, sołtysami lub radnymi.

Babice

Seniorzy, niepełnosprawni, samotni niemogący wychodzić z domu ani niekorzystający z pomocy rodziny lub znajomych mogą zadzwonić na numer OPS-u (32) 613-40-50, czynny od godz. 7.30 do 19. Wolontariusze zrobią im zakupy.

Chrzanów

Pomoc dotyczy wszystkich powyżej 60. roku życia, którzy są samotni, niesamodzielni. Zainteresowani muszą zadzwonić na numer (32) 735-69-00 lub 735-69-01 w godzinach od 8 do 14 lub wysłać maila na adres sekretariat@ops.chrzanow.pl.

Krzeszowice

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzeszowicach od 23 marca pomaga mieszkańcom gminy powyżej 65. roku życia, zamieszkującym samotnie lub z osobą w podeszłym wieku, lub z niepełnosprawnością. Raz w tygodniu pracownicy GOPS dokonają zakupów artykułów spożywczych, środków czystości i higienicznych do 150 zł. Zgłoszenia pod numerem (12) 258-30-80 - od poniedziałku do piątku, od godz. 8 do 10.30 lub na adres: sekretariat@gopskrzeszowice.pl.

Libiąż

Pod numer 698 000 386 w czasie trwania stanu zagrożenia epidemicznego mogą dzwonić seniorzy z gminy potrzebujący pomocy w zrobieniu zakupów. Wolontariusze dostarczą im jedzenie i środki higieniczne bezpośrednio do domu (o szczegółach akcji piszemy na str. 13).

Trzebinia

Pomoc udzielana jest w ramach akcji "Z sercem do ludzi". Zgłoszenia potrzeby uzyskania pomocy w wykonywaniu podstawowych czynności życia codziennego przyjmowane są pod numerem (32) 612-14-97 - od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8 do 20. Pomoc obejmuje zrobienie zakupów artykułów spożywczych, środków czystości oraz lekarstw, opiekę nad zwierzętami (wyprowadzenie psa) oraz inne zakupy lub usługi niezbędne do funkcjonowania w domu.

 

Przeczytaj również:

W sąsiednim powiecie zarażony koronawirusem został policzony podwójnie

Siedziba PSM będzie nie do poznania. Spółdzielnia stawia na odnawialne źródła energii

Dodatkowe kursy i specjalne naklejki na autobusach

Na tych trasach minibusy przestały kursować

Przewoźnik zawiesił kursy do Krakowa i Katowic