Nie masz konta? Zarejestruj się

MAŁOPOLSKA

Festiwal Biegowy w Krynicy. Trzymamy kciuki za chrzanowskich parkrunowców! (Wideo)

06.09.2019 18:46 | 0 komentarzy | 2 772 odsłony | Agnieszka Filipowicz

Wystartował 10. Festiwal Biegowy w Krynicy. Chrzanowski parkrun ma tu zacną reprezentację.

0
Festiwal Biegowy w Krynicy. Trzymamy kciuki za chrzanowskich parkrunowców! (Wideo)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

10 tysięcy zarejestrowanych biegaczy. To rekordowa liczba na Festiwalu Biegowym w Krynicy, który dziesięć lat temu zaczynał z ilością 800 zawodników. Ekipa z powiatu chrzanowskiego jest już na miejscu i szykuje się do biegów.

- Biegnę dwa dystanse - 7 i 10 kilometrów. Moja żona tyle samo, ale dwa razy szybciej - żartuje Tomasz Surowiak z Trzebini.

Wśród reprezentantów parkrun Chrzanów są tacy, którzy zmierzą się z dystansem w sumie 160 km. To oznacza udział w kilku biegach w ciągu trzech dni.

- Mój najdłuższy dystans to 100 kilometrów. Z kolegami, którzy też go pokonali, uznaliśmy, że damy rady więcej i zrobimy Iron Runa - mówi Łukasz Ołownia.

Na czym polega fenomen biegów w Krynicy?

- Sama się zastanawiam - odpowiada na to pytanie „Przełomowi" Anna Czerwińska, prezes Fundacji „Festiwal Biegów". - Wiele biegów w Polsce notuje spadki frekwencji, a u nas jest więcej i więcej. Myślę, że z jednej strony biegaczy przyciągają nagrody finansowe, ale też coraz lepsza organizacja. Staramy się wyłapywać nasze błędy i popełniać ich coraz mniej w kolejnych edycjach. Nie do przecenienia jest też klimat tego miejsca.