Nie masz konta? Zarejestruj się

Ziemia chrzanowska

Pracuje już biblioteka w Chrzanowie. Można tylko wypożyczać i oddawać książki

04.05.2020 14:30 | 0 komentarzy | 2 502 odsłony | Marek Oratowski

Z lokalnych bibliotek w poniedziałek otwarta była tylko ta w Chrzanowie oraz jej niektóre filie. W najbliższym czasie mają zacząć działać placówki w innych gminach ziemi chrzanowskiej.

0
Pracuje już biblioteka w Chrzanowie. Można tylko wypożyczać i oddawać książki
Obsługa czytelników w MBP w Chrzanowie odbywa się przy dwóch stanowiskach w holu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

MBP W Chrzanowie i jej filie na osiedlu Południe, w Balinie, Płazie oraz Luszowicach, od 4 maja są czynne od poniedziałku do środy od godz. 8 do 15.30, oraz w czwartki i piątki od godz. 10 do 17.30. Filie na os. Kąty i w Pogorzycach pozostają nieczynne do odwołania. Punkt biblioteczny w Kościelcu zacznie działać od 11 maja w godzinach od 12 do 17 (wtorek i czwartek). Te godziny mają być aktualne przynajmniej przez dwa tygodnie. Potem placówka ma wrócić do wcześniejszych godzin.

Do budynku biblioteki będą mogą wejść jednocześnie 4 osoby (tylko w maseczkach ochronnych). Przy wejściu należy obowiązkowo zdezynfekować ręce. Trzeba przestrzegać zachowania bezpiecznej odległości od innych. Dostępna jest tylko usługa wypożyczania i przyjmowania zwrotów. Nieczynne są czytelnie i stanowiska komputerowe. Zostaje wstrzymany wolny dostęp do zbiorów. Bibliotekarze zalecają, by przed wizytą w bibliotece sprawdzić w katalogu bibliotecznym dostępność zbiorów oraz zarezerwować je (telefonicznie, mailowo lub przez konto czytelnika w katalogu internetowym) i odebrać w terminie do 14 dni.

- Kar za przetrzymanie książek nie będziemy naliczać od 12 marca do końca lipca - informuje dyrektor Anna Siewiorek.

Podczas naszej wizyty po godzinie 14. w placówce było trzech czytelników. Wszyskie oddawane książki muszą przejść 14-dniową kwarantannę.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Trzebini będzie czynna od 5 maja w godzinach 7.30 - 18.30. Od 12.50 do 13.00 będzie przerwa na dezynfekcję. W soboty biblioteka pozostanie nieczynna.

Także biblioteka w Libiążu zacznie pracę 5 maja. Na razie zamknięte pozostaną filie. Możliwe będzie tylko wypożyczanie i zwracanie książek. Do środka mogą wejść maksymalnie 4 osoby. Naliczanie kar zostało wstrzymane do 30 czerwca.

Także Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Janiny Rogalskiej w Alwerni na razie przygotowuje się do bezpiecznego udostępniania zbiorów, w porozumieniu z gminą i w konsultacji z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Chrzanowie.

Nie jest jeszcze czynna także krzeszowicka biblioteka. Gminna Biblioteka Publiczna w Babicach wznowi pracę 6 maja. Godziny otwarcia pozostaną bez zmian. Placówka będzie nieczynna w soboty.