Nie masz konta? Zarejestruj się

Kultura

Artyści w czasach koronawirusa. Koncert online z sali TCK

18.03.2020 11:47 | 1 komentarz | 819 odsłon | Agnieszka Filipowicz

„Lirycznie" - to tytuł koncertu, który będzie można obejrzeć i wysłuchać na żywo, ale we własnym domu. 20 marca o godz. 20.00 wystąpią na scenie Trzebińskiego Centrum Kultury, Klaudia Waldon i Marcin Kurcz. Wykonają piosenki Kasi Kowalskiej. Publiczność nie zasiądzie jednak w sali domu kultury, lecz przed komputerami, tabletami lub smartfonami.

1
Artyści w czasach koronawirusa. Koncert online z sali TCK
fot. Paweł Święs
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wydarzenie ma charakter niekomercyjny. Chodzi o dostarczenie rozrywki wszystkim, którzy kochają muzykę na żywo, a poddają się domowej kwarantannie prewencyjnej.

Na pomysł takiego koncertu wpadł Michał Mazurek z TCK oraz Marcin Kurcz - muzyk z Chrzanowa. Występował m.in. w zespołach Antidotum i Krzywa Alternatywa.

- Wiadomo, jaki mamy czas. Wszyscy powinniśmy zostać w domach. A zapanowała nuda, bo nawet politycy przestali się kłócić. Więc postanowiliśmy zorganizować koncert online - mówi Marcin Kurcz.

Koncert odbędzie się w najbliższy piątek 20 marca o godz. 20.00. Będzie nadawany na żywo z pustej sali domu kultury. O streaming wydarzenia zadba Michał Mazurek wraz z ekipą TCK.

- To będzie dla mnie koncert inny od wszystkich. Zawsze bezpośrednia interakcja z publicznością była dla mnie jako muzyka bardzo motywująca. Po raz pierwszy przed pustą salą - dodaje Kurcz.

live stream dzięki: https://www.facebook.com/LiveNightSessions/