Nie masz konta? Zarejestruj się

MAŁOPOLSKA

Dzieci i młodzież pojadą pociągiem za złotówkę

07.02.2024 15:00 | 0 komentarzy | 3 402 odsłony | Michał Koryczan

W czasie ferii zimowych dzieci i młodzież szkolna będzie mogła skorzystać z „Małopolskiego biletu na ferie".

0
Dzieci i młodzież pojadą pociągiem za złotówkę
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Od 10 do 25 lutego dzieci i młodzież będzie mogła korzystać z nieograniczonej liczby przejazdów wszystkimi pociągami uruchamianymi przez przewoźników kolejowych na terenie województwa małopolskiego.

- Oferta jest dostępna dla wszystkich dzieci. Bez opłat podróżować będą maluchy do 4 roku życia. Dzieci w wieku od 4 lat do rozpoczęcia rocznego przygotowania przedszkolnego będą mogły skorzystać na podstawie oświadczenia rodzica/opiekuna o wieku dziecka. Natomiast dzieci i młodzież od rozpoczęcia przygotowania przedszkolnego aż do ukończenia szkoły ponadpodstawowej będą musiały okazać ważny dokument uprawniający do ulgowego przejazdu. Oczywiście, opłata za bilet wynosi jedynie 1 zł, niezależnie od długości trasy - informuje Łukasz Smółka, wicemarszałek województwa małopolskiego.

Bilet wydany w ramach tej oferty będzie ważny przez cały dzień, do godziny 24:00, i uprawnia do wielokrotnych przejazdów w ramach sieci połączeń województwa małopolskiego

Bilety będą również honorowane w pociągach Kolei Małopolskich, POLREGIO oraz w pociągach osobowych „Kolei Śląskich" na odcinku Katowice - Kraków oraz Katowice - Zakopane. Będą one również akceptowane w przypadku przejazdów autobusami „Małopolskich Linii Dowozowych".