Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Pasażer zapalił papierosa w toalecie samolotu. Jak został ukarany?

20.09.2022 22:05 | 12 komentarzy | 2 520 odsłony | (zew)
Załoga samolotu rejsowego z norweskiego Bergen zauważyła i poczuła dym w przedziale pasażerskim chwilę po wylądowaniu na krakowskim lotnisku. Szybko okazało się jednak, że przyczyną zadymienia nie była awaria maszyny tylko niesforny pasażer, który postanowił zapalić papierosa w toalecie...W jego przypadku mandat karny nie będzie najbardziej dotkliwą karą.
12
Pasażer zapalił papierosa w toalecie samolotu. Jak został ukarany?
Funkcjonariusze ZIS z Placówki SG w Krakowie-Balicach Fot. Straż Graniczna
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak informuje Straż Graniczna, winnym całego lotniskowego zamieszania był 29-letni mieszkaniec powiatu starachowickiego, który w ten sposób postanowił odreagować „trudy podróży".

Młody mężczyzna nie reagował na prośby obsługi samolotu oraz polecenia wydawane przez kapitana, nakazujące zgaszenia papierosa. Z tego powodu na pokład samolotu skierowany został patrol lotniskowych antyterrorystów ze Straży Granicznej.

29-latek szybko uspokoił się na widok uzbrojonych funkcjonariuszy Zespołu Interwencji Specjalnych Placówki Straży Granicznej w Krakowie - Balicach. Następnie skruszony już mężczyzna dobrowolnie opuścił samolot oraz przyjął mandat karny w wysokości 100zł.

Nie była to jednak najbardziej dotkliwa kara dla młodego mężczyzny. Pracujący na emigracji Polak, został czasowo umieszczony przez przewoźnika lotniczego na tzw. czarnej liście pasażerów. Tym samym, chcąc utrzymać zatrudnienie w Skandynawii, będzie musiał szukać alternatywnych - być może sporo droższych - połączeń lotniczych.