To był jeden z ważnych momentów odnotowanych przez historyków zajmujących się dziejami Chrzanowa. 11 stycznia 1823 roku miasto odwiedził car Alaksander I.
Car gościł w Chrzanowie na zaproszenie ówczesnych właścicieli dóbr chrzanowskich Mieroszewskich. Jan Mieroszewski przyjmował go prawdopodobnie w pałacyku stojącym w pobliżu obecnej siedziby chrzanowskiego muzem, który został zniszczony przez hitlerowców. W latach 20. XIX wieku Chrzanów liczył ponad cztery tysiące mieszkańców.Jan Nawak11:02, 11.01.2021
Ludzie!!! Ręce opadają!!! Opadają do samej ziemi!!! Bo za życia już nie mogą niżej!!! ZARAZA!!!
jarek16:55, 11.01.2021
Jest się czym chwalić.
korest19:13, 11.01.2021
Ciekawa Historia, napiszcie coś więcej o tej wizycie. W archiwach powinno być więcej wiadomości....
Jan Nawak05:39, 13.01.2021
Ja znam taką historię – Jesień 1912 r. zbrodniarz komunistyczny o pseudonimie „Stalin” (miał ich kilka) udaje się do Krakowa na spotkanie z Leninem. Przyjeżdża do Sosnowca, przechodzi przez „zieloną” granicę (różne zabory) i w Trzebini czeka na pociąg do Krakowa. Zamawia zupę pomidorową, kelner ociąga się z podaniem, przynosi tuż przed wjazdem pociągu! Stalin bierze talerz z zupą i rzuca nim o ziemię, wyzywa kelnera po rosyjsku, biegnie do pociągu! Skarży się Leninowi na Polaków! Ten go poucza – nie mów do nich po rosyjsku! W 1948 roku na spotkaniu z polskimi komunistami w Moskwie, nawalony Stalin opowiadał tą swoją „przygodę” oraz te z Zagłębia! Takie są historyczne zapiski! Wiadomo też, że wydał w ręce carskiej bezpieki wielu bolszewickich działaczy, nieprzychylnych mu! ZARAZA!!!
Jan Nawak11:52, 13.01.2021
Cześć! Przeskoczyłem, na zauważyłem! Aleksander I Romanow! Ktoś pyta o jakieś tam dane! Czego on tutaj szuka? Kamieniem w szkołę rzucał, pod górkę! Ludzie! Historia! Piękna nauka! Nie naginajcie! Nie pytajcie tylko się uczcie! Król polski!!! Takim się zwał! Jaki król pytam? Przepraszam! A jednak król! Miał władzę!!! STALIN! A jednak król! Władza! Żydokomuna też król! Zwycięża, idzie do przodu, a my gdzie? ZARAZA!!!
Jan Nawak13:22, 14.01.2021
Jędruś! To nie dopalacze! To twój mózg, umysł nie może pojąć, zrozumieć tego co tam jest napisane, ile treści w dwóch zdaniach i dlatego starasz się ……. Nie powiem co! Jendrek – zjedz zupę pomidorową!!! Bo Stalinowi nie było dane! Ja o kelnerze a ty o konduktorze! Jak pojedziesz do Krakowa to poproś konduktora o herbatę, Lipton dobra!!! ZARAZA!!!
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
22.06.2025
ALTANY, tarasy, wiaty garażowe, pergole, różnego r...
Zniknie asfaltowe boisko na osiedlu Trzebińska
wyrazy współczucia dla mieszkańców sąsiednich bloków. Za blisko.
Kera
16:38, 2025-07-05
Autobusy relacji Balin – Chrzanów. Nowy przystanek
Bardzo dobrze ze jest ten autobus o godzinie 20:20
Pauuula.93
14:13, 2025-07-05
Pseudokibice zatrzymani za pobicie. Wśród nich trzebini
elektorat Batyra czuje się coraz bardziej pewny siebie - bo wie że ma wsparcie w pisowskim sutenerze i ułaskawienie jakby co.
kij bejsbolowy
13:14, 2025-07-05
Pseudokibice zatrzymani za pobicie. Wśród nich trzebini
Chętnie pościskałabym bicki tych twardzieli
Napalona Mężatka
12:57, 2025-07-05