Młodzież pokazała, że Europa da się lubić (ZDJĘCIA) - przelom.pl
Zamknij

Młodzież pokazała, że Europa da się lubić (ZDJĘCIA)

19:09, 19.03.2023
Skomentuj

Młodzi w Unii Europejskiej - to temat konkursu zorganizowanego przez Szkolny Klub Europejski "Lider" w II Liceum Ogólnokształcącym w Chrzanowie. Przyciągnął spore grono uczestników. Ich zadaniem było przygotowanie prezentacji lub spotów ukazujących, jakie możliwości daje młodym członkostwo ich kraju w Unii Europejskiej.

Konkurs "Europa da się lubić" został zorganizowany w ramach projektu "Ożywienie działalności SKE" we współpracy z Fundacją im. Roberta Schumana.

Dobre warunki do nauki, pracy, swobodnego podróżowania. To niektóre z atutów przynależności do Unii Europejskiej, najczęściej wymieniane w prezentacjach przez uczniów II LO w Chrzanowie. Nie zabrakło też lokalnych wątków. Niektóre z prac konkursowych pokazały, jak od momentu wstąpienia Polski do UE zmieniał się Chrzanów i powiat chrzanowski. Okazało się, że wiele ważnych inwestycji nasz region zawdzięcza właśnie członkostwu Polski w Unii.

Prace młodzieży oceniało jury w składzie:
przewodniczący - dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego Andrzej Bieda, Agnieszka Filipowicz - dziennikarka tygodnika "Przełom" oraz specjalistka ds. komunikacji i PR w Akademii Górnośląskiej w Katowicach, Izabela Ciołczyk - nauczycielka historii i wiedzy o społeczeństwie w II Liceum Ogólnokształcącym im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Jury przyznało w kategorii prezentacja następujące miejsca:
I miejsce - Izabela Kotela, Emilia Zborowska, Hanna Pacławska oraz Aniela Cebula z klasy 2d.
II miejsce - Grzegorz Augustynek i Piotr Feliksik z klasy 1c.
III miejsce - Kinga Piwowarska, Małgorzata Piątek, Aleksandra Palka ora Maja Grudzień z klasy 1g.

Wyróżnienie otrzymali Tymoteusz Wożniak, Maja Kulikowska oraz Anna Bytomska z klasy 1f.
Zwycięskie drużyny zaprezentowały trzy kraje Unii Europejskiej - Szwecję, Danię i Irlandię.

Natomiast w kategorii spot I miejsce zdobyła drużyna w składzie - Maja Kozłowska, Oliwia Mizia i Zuzanna Lelito z klasy 2f, II miejsce - Oliwia Maśko i Julia Litwińska z klasy 1d, a III miejsce - Weronika Abram z klasy 1g.

Opiekunami Klubu Europejskiego w II LO w Chrzanowie są: Aneta Mulka, Izabela Ciołczyk, Ewelina Furmanik.

 

(Agnieszka Filipowicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

hotinhotin

0 0

PZPR też organizował podobne konkursy o Kraju Rad. Eurokołchoz się sam wykończy,przez chytrych Niemców i Francję!

14:29, 20.03.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OSTATNIE KOMENTARZE

Nowa książka o Helenie Kmieć z Libiąża

Dokładnie wiedziała na co się pisze.

dede

08:16, 2025-05-13

88 lat temu na Grunwaldzkiej w Chrzanowie

Pisząc dzisiaj o szarości i biedzie w czasach PRL, warto unikać dokonywania manipulacji polegajacej na porównywaniu poziomu życia "wtedy" (lata 60/70) z tym poziomem dziś. Warto natomiast porównać z poziomem życia w innych krajach. Wystarczy nieco poczytać czy pooglądać zdjęcia i filmy z Francji, Włoch czy Hiszpanii. Tylko nie porównywać polskiej wiochy z Paryżem, a porównać ją z wiochą w Masywie Centralnym, Pirenejach czy na włoskim południu. Rażących różnic nie widać, a dzielnice willowe u nas też się budowały. Oczywiście łatwiej wrzucić zdjęcie pustej półki sklepowej zastawionej butelkami z octem, zrobione w czasach najgłębszego kryzysu. Ja tam pamiętam te półki jako tako zapełnione z towarami, w tym takimi, na wiele których nie było nas w domu stać. Na szkolnych apelach (było coś takiego - lata 60-te) kierownik szkoły nie raz wymachiwał bułką z szynką przyniesioną przez sprzątaczkę ze śmietnika, wygłaszając okolicznościowe przemówienie w stylu; "wasi rodzice ciężko pracują, a wy ....". Po co więc ta ideologiczna przesada w prawie każdym tekście o tamtych latach? Prawdą jest, że nie było komórek, netu, komputerów i paru innych rzeczy, tylko że gdzie indziej też ich nie było.

stary zgred

07:57, 2025-05-13

Nowa książka o Helenie Kmieć z Libiąża

Panie Oratowski i reszta! Szybkie szkolenie z edytorstwa konieczne!!

Złoty pył.

23:13, 2025-05-12

88 lat temu na Grunwaldzkiej w Chrzanowie

Przypomnę że od 1945 r do 1989 czyli w tym szarym komunistycznym kraju bez ,, radości" I dobrobytu jak tutaj Przełom pisze przybyło nas około 15 milionów ludzi. Od 1989 w zachodnim dobrobycie hehe nie przybywa nic a nawet ubywa nam ludności. Więc przestańcie prać młodym mózgi jak to było źle. Lata 70 były naprawdę na wysokim poziomie jak na tamte czasy i to w każdej dziedzinie. Do tej pory nie rozkradli tego co wtedy powstało

Ogień

22:11, 2025-05-12

0%