Wielki sukces zespołu teatralnego STASZIC z Chrzanowa na Orawie (ZDJĘCIA) - przelom.pl
Zamknij

Wielki sukces zespołu teatralnego STASZIC z Chrzanowa na Orawie (ZDJĘCIA)

18:36, 19.03.2023
Skomentuj Zespół teatralny Staszic z Chrzanowa wraca z Grand Prix Fot. Teresa Bigaj Zespół teatralny Staszic z Chrzanowa wraca z Grand Prix Fot. Teresa Bigaj

Z Grand Prix za "Podróż do krainy cieni" wracają z 10. Posiadów Teatralnych w Jabłonce aktorzy zespołu, w którym grają licealiści i seniorzy.

12. grup teatralnych z Małopolski walczyło o Grand Prix 10. Posiadów Teatralnych na Orawie, które rozpoczęły się w piątek w Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce i trwały do niedzieli.

Zwyciezcą konkursu, zdobywcą głównej nagrody, zostali aktorzy z Chrzanowa za spektakl "Podróż do krainy cieni. Pocztówki ze starego Chrzanowa" w reżyserii Marcina Kobierskiego w oparciu o książkę autobiograficzą  Ilony Dworak-Cousin, obecnie przewodniczącej Towarzystwa Izrael-Polska, której ojciec pochodził z Chrzanowa.

Gratulujemy!!!

O spektaklu i jego scenariuszu możecie przeczytać TUTAJ.
O premierze TUTAJ.
--------------------------------------------------------------------------------------------

Wśród przedstawień znalazły się m.in. "Nie-boska komedia" teatru Obiektywni-Reaktywacja z Lipnicy Wielkiej, "Downiiyj to było downiyj" - Frydmanianów z Frydmana, "Po somsiedzku - kora za płotym" - grupa teatralnej Starsi ino swiekiym z Krempach, "Jako Kuba do nieba poseł" - Śwarnych z Nowego Targu, "Królowa Orawy" w wykonaniu Orawskiej Grupy Teatralnej im. dra Emila Kowalczyka z Lipnicy Wielkiej oraz "Skoranie boskie z tymi chłopami" - Marusynianki z Maruszyny.
----------------------------------------------------------
Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ oraz Orawskie Centrum Kultury w Jabłonce było organizatorem

POSIADÓW TEATRALNYCH. Adresowane są do amatorskich zespołów teatralnych województwa małopolskiego, działających w środowisku wiejskim i miastach do 40 000 mieszkańców. Uczestnicy konkursu muszą mieć ukończone 17 lat.

Podczas spotkań teatralnych, zespoły będą prezentowały spektakle z dwóch kategorii: sztuk gwarowych oraz adaptacji klasycznej dramaturgii do realiów lokalnych oraz inscenizacji tekstów literackich lub nowo wystawianych sztuk.

Komisja Artystyczna POSIADÓW TEATRALNYCH zarekomenduje najciekawsze spektakle na Międzywojewódzki Sejmik Wiejskich Zespołów Teatralnych w Bukowinie Tatrzańskiej.

(Alicja Molenda)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

kattebushkattebush

0 0

Gratulacje dla młodzieży!! Tej ze Staszica i tej wcześniej urodzonej! To się nazywa ponadpokoleniowa pasja. Pani Dyrektor - kibicuję, jak zawsze niezmiennie od lat. Dalszych sukcesów!

19:11, 19.03.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

88 lat temu na Grunwaldzkiej w Chrzanowie

Pisząc dzisiaj o szarości i biedzie w czasach PRL, warto unikać dokonywania manipulacji polegajacej na porównywaniu poziomu życia "wtedy" (lata 60/70) z tym poziomem dziś. Warto natomiast porównać z poziomem życia w innych krajach. Wystarczy nieco poczytać czy pooglądać zdjęcia i filmy z Francji, Włoch czy Hiszpanii. Tylko nie porównywać polskiej wiochy z Paryżem, a porównać ją z wiochą w Masywie Centralnym, Pirenejach czy na włoskim południu. Rażących różnic nie widać, a dzielnice willowe u nas też się budowały. Oczywiście łatwiej wrzucić zdjęcie pustej półki sklepowej zastawionej butelkami z octem, zrobione w czasach najgłębszego kryzysu. Ja tam pamiętam te półki jako tako zapełnione z towarami, w tym takimi, na wiele których nie było nas w domu stać. Na szkolnych apelach (było coś takiego - lata 60-te) kierownik szkoły nie raz wymachiwał bułką z szynką przyniesioną przez sprzątaczkę ze śmietnika, wygłaszając okolicznościowe przemówienie w stylu; "wasi rodzice ciężko pracują, a wy ....". Po co więc ta ideologiczna przesada w prawie każdym tekście o tamtych latach? Prawdą jest, że nie było komórek, netu, komputerów i paru innych rzeczy, tylko że gdzie indziej też ich nie było.

stary zgred

07:57, 2025-05-13

Nowa książka o Helenie Kmieć z Libiąża

Panie Oratowski i reszta! Szybkie szkolenie z edytorstwa konieczne!!

Złoty pył.

23:13, 2025-05-12

88 lat temu na Grunwaldzkiej w Chrzanowie

Przypomnę że od 1945 r do 1989 czyli w tym szarym komunistycznym kraju bez ,, radości" I dobrobytu jak tutaj Przełom pisze przybyło nas około 15 milionów ludzi. Od 1989 w zachodnim dobrobycie hehe nie przybywa nic a nawet ubywa nam ludności. Więc przestańcie prać młodym mózgi jak to było źle. Lata 70 były naprawdę na wysokim poziomie jak na tamte czasy i to w każdej dziedzinie. Do tej pory nie rozkradli tego co wtedy powstało

Ogień

22:11, 2025-05-12

Bezrobotni pracują za 12 złotych za godzinę

Ale za to ten pajac z PO Jerzy Kasprzyk dyrektor który na targu kupił wykształcenie jeździ nowiutkim BMW. Brawo POwcy,a ludzie powinni mu splunąć w tę POwską facjatę.

Tak dla Polski

21:57, 2025-05-12

0%