Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Krakowska odcięta od ruchu, przedsiębiorcy wściekli (ZDJĘCIA)

08.06.2021 11:00 | 5 komentarzy | 5 711 odsłon | Agnieszka Filipowicz
Sklepikarzy i właścicieli zakładów usługowych z Krakowskiej w Chrzanowie czekała dziś rano przykra niespodzianka. Jedyny wjazd na tę ulicę od strony Zielonej został zamknięty.
5
Krakowska odcięta od ruchu, przedsiębiorcy wściekli (ZDJĘCIA)
Ulica Krakowska jest odcięta od ruchu. Nie wiadomo, przez ile dni to potrwa
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Nie otrzymaliśmy żadnej informacji o tym, że od dziś pojawi się znak zakazu. Nie możemy dojechać do własnych firm, bo nie ma wytyczonych objazdów - mówi jeden z przedsiębiorców.

- Powinniśmy to wiedzieć z wyprzedzeniem. Przecież przyjeżdżają do nas kurierzy, mamy zaplanowane dostawy - mówi właściciel jednego z zakładów usługowych. - Na dodatek nie wiemy, jak długo będzie zamknięty wjazd - dodaje.

Problemy z dojazdem na Krakowską zaczęły się już w styczniu, gdy rozpoczęła się modernizacja wiaduktu. Ograniczenie ruchu samochodowego w tym rejonie spowodowało spadek liczby klientów.
Przedsiębiorcy spodziewali się czasowych wyłączeń jedynego obecnie dojazdu od strony ul. Zielonej w związku szykowaną budową ronda. Sądzili jednak, że informację na ten temat dostaną z odpowiednim wyprzedzeniem, a nie z zaskoczenia.

Jak informuje burmistrz Robert Maciaszek, umowa z wykonawcą przewiduje całkowite zamknięcie ruchu na Krakowskiej przez pojedyncze dni w trakcie trwania prac. Ogólnie tych dni nie powinno być więcej niż 30, a informacja o zamknięciu ma być przekazywana wcześniej, by na czas dowiedzieli się o niej przedsiębiorcy. Obiecał wyjaśnić sprawę.

Od rzeczniczki policji w Chrzanowie Iwony Szelichiewicz dowiedzieliśmy się, że pismo z informacją o czasowym zamknięciu wjazdu na Krakowską wpłynęło do komendy 1 czerwca. Dziś funkcjonariusze ruchu drogowego KPP sprawdzili, czy oznakowanie w tym rejonie jest prawidłowe. Nie mieli zastrzeżeń.

Czy informacja o wyłączeniu Krakowskiej z ruchu samochodowego trafiła wcześniej do urzędu miejskiego? Będziemy informować o sprawie.