Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Rodzice przekonują, że Szkoła Muzyczna II stopnia jest w Chrzanowie potrzebna

06.04.2021 19:00 | 0 komentarzy | 1 365 odsłona | Marek Oratowski
Rodzice dzieci uczących się w Chrzanowie gry na instrumentach chcą, by w nowej siedzibie szkoły muzycznej przy ulicy Borelowskiego powstała placówka II stopnia.
0
Rodzice przekonują, że Szkoła Muzyczna II stopnia jest w Chrzanowie potrzebna
W PSM w Chrzanowie nauczyciele uczą obecnie gry m. in. na fortepianie, skrzypcach, saksofonie i trąbce, fot. pixabay.com
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dyrektor chrzanowskiej szkoły muzycznej Ireneusz Stańczak odebrał niedawno klucze od budynku przy ulicy Borelowskiego, zajmowanego wcześniej na potrzeby SP nr 1.

Nim w obiekcie pojawią się uczniowie i nauczyciele, trzeba go wyremontować, co może potrwać długie miesiące. Trwa dyskusja, jak placówka powinna funkcjonować. Wcześniej planowano, by wykorzystując znacznie lepsze warunki lokalowe utworzyć dodatkowe klasy, np. puzonu, waltorni czy perkusji.

W petycji wysłanej pod koniec marca do gminy rodzice uczniów uczęszczających do PSM w Chrzanowie postulują, by w nowej lokalizacji - w miejsce Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej - powstała Szkoła Muzyczna II stopnia.

"Taka szkoła jest dla dzieci i młodzieży pobierających naukę lepszym rozwiązaniem ze względu na rozwój ich umiejętności i zanteresowań, jak i walory praktyczne. Dojazd do najbliższych szkół muzycznych II stopnia ulokowanych na terenie Krakowa I Katowic zajmuje dużo czasu. Dla rodziców zatrudnionych w pełnym wymiarze czasu pracy jest logistycznie nierealny" - czytamy w petycji.

Zdaniem rodziców, byłby to także prestiż dla Chrzanowa. A w szkole II stopnia mogłaby choćby powstać orkiestra symfoniczna, uświętniająca ważne wydarzenia z życia miasta.

Co sądzicie o tej propozycji?