Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Krwiodawcy zawiedzeni. Pobór krwi w szpitalu rzadziej niż raz w tygodniu

11.07.2019 09:03 | 6 komentarzy | 5 598 odsłon | Agnieszka Filipowicz

Jutro terenowy oddział poboru krwi w chrzanowskim szpitalu zamyka swe podwoje. Choć krwiodawcom obiecano, że po tym terminie będą mogli oddać krew raz w tygodniu, obietnicy nie dotrzymano.

6
Krwiodawcy zawiedzeni. Pobór krwi w szpitalu rzadziej niż raz w tygodniu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Czesław Toporek, przewodniczący Klubu Honorowych Dawców Krwi przy ZG Janina w Libiążu nie kryje rozczarowania. Właśnie otrzymał pismo z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie, w którym dyrektorka centrum Jolanta Zatorska podała terminy poboru krwi w chrzanowskim szpitalu do końca roku. Już wiadomo, że krew będzie pobierana rzadziej, niż ustalono na niedawnym spotkaniu z udziałem krwiodawców i dyrekcji szpitala. według wcześniejszych uzgodnień, w nowym pomieszczeniu przy SOR-ze krew miała być pobierana w jednym, stałym dniu tygodnia. Okazuje się, że tak nie będzie. Terminy akcji wypadają w różne dni tygodnia i rzadziej niż obiecano krwiodawcom, bo na przykład we wrześniu - tylko dwa razy w ciągu całego miesiąca, a w październiku i listopadzie - raz.

- Jesteśmy rozczarowani. Inaczej się umawialiśmy - komentuje Czesław Toporek.

Jutro, po zamknięciu stałego punktu poboru,krwiodawcy będą mogli oddać krew w szpitalu dopiero we wtorek 30 lipca w godz. 9.00-12.00. W sierpniu: 7, 14, 20 i 28, we wrześniu - 19 i 24, w październiku - 21, w listopadzie - 5 i w grudniu - 12 i 17.