Nie masz konta? Zarejestruj się

Krzeszowice

Klub sportowy z Krzeszowic z absolutorium i nadziejami na grę w V lidze (WIDEO,ZDJĘCIA)

22.06.2024 10:00 | 0 komentarzy | 2 607 odsłony | Michał Papiernik

W piątek, w sali konferencyjnej GKS "ŚWIT" Krzeszowice obyło się walne zgromadzenie sprawozdawcze członków za rok 2023. Wybrano komisje, podjęto uchwały a także rozmawiano o przyszłości.

0
Klub sportowy z Krzeszowic z absolutorium i nadziejami na grę w V lidze (WIDEO,ZDJĘCIA)
Członkowie zarządu klubu w trakcie obrad
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Obradom przewodniczył prezes klubu Stanisław Molik.

Drużyna Świtu w obecnym sezonie zajęła szóste miejsce w klasie okręgowej (Kraków I), zdobywając 38 punktów.

Klub zamierza kontynuować politykę szkoleniową w zakresie wszystkich grup sportowych przez prowadzenie właściwego naboru i wprowadzenie nowych metod szkolenia.

Aktualnie trenuje w nim 163 zawodników: Seniorzy (22), Juniorzy (24), Trampkarze (18), Młodziki (17), Młodzicy Młodsi (18), Skrzaty (20), Żaki i Orliki (35) oraz Grupa naborowa (9 osób).

Zamierza także tworzyć politykę zmierzającą do pozyskania większej ilości sportowców i sympatyków.

Zarząd próbuje pokazać "Świt" jako klub przyjazny dla wszystkich, którzy chcą uprawiać piłkę nożną. Wprowadził zasady przyjmowania dzieci przez trenerów na okres próbny, stwarzając w tym czasie odpowiednią atmosferę adaptacji w drużynie.

Nie lada wyzwaniem jest prowadzenie systematycznych remontów obiektów, z czym klub radzi sobie całkiem nieźle. Został między innymi opracowany projekt remontu boiska treningowego, przeprowadzono remont dachu domu wypoczynkowego jak również administracyjnego. Wymieniono 40 okien i parapetów. Wykonano dalszą część chodnika od strony parkingu.

Rok obrachunkowy w klubie został zakończony wynikiem dodatnim, pomimo wielu wydatków na cele statutowe. Obroty, w których uwzględniona jest obsługa obywateli Ukrainy: 1 122 392,61 zł. Koszty wyniosły 1 053 618,70 zł. Do opodatkowania jako zysk klubu to kwota 68 773,91 zł. Dla porównania, w roku 2022 zysk wyniósł: 151 094,10 zł.

Uzyskane środki oraz wypracowany zysk był i jest przeznaczony zgodnie z uchwałami na działalność statutową klubu, w tym na podnoszenie poziomu szkolenia drużyn, sekcji piłki nożnej, zakup sprzętu sportowego, utrzymanie boisk w należytym stanie, opłatę energii elektrycznej, gazu do ogrzewania budynków czy wodę do utrzymania czystości.

W klubie prowadzone były systematyczne kontrole finansów. Żadna z nich nie wykazała nieprawidłowości.

Zarząd oprócz działalności statutowej prowadzi także działalność gospodarczą. Składa się na nią: wynajem garaży (139 133,57 zł), wynajem miejsc reklamowych (144 909,28 zł). Stara się także o darowizny (42 665,36 zł). Ze składek członkowskich uzbierano 62 483,00 zł  a z wpłat 1,5% na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego 3 312,70 zł. Dotacje z Urzędu Miasta Krzeszowice oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki wyniosły 131 500 zł.

W trakcie obrad wyłoniono przedstawicieli następujących komisji:

  • Mandatowej - Zbigniew Mirek oraz Henryk Kantor,
  • Skrutacyjnej - Wiesław Orczykowski, Krystian Kowalczyk,
  • Uchwał i Wniosków - Jan Tomczyk, Tadeusz Suchan.

Podjęto także uchwałę o przyjęciu na członków klubu kandydatów: Wojciecha Mirka, Michała Godynia oraz Jerzego Kowalika.

Jednym z najważniejszych kierunków działania na rok 2024/2025 jest podjęcie starań organizacyjno-sportowych mających doprowadzić do uzyskania awansu drużyny seniorów do V ligi a także wykonanie rozbudowy siedzisk i zadaszenia dla zawodników rezerwowych do 13 miejsc. Bardzo ważnym celem jest oczywiście kontynuowanie polityki szkoleniowej młodzieży, by wytrenować własnych wychowanków, mogących reprezentować drużynę seniorów.