Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Złoto dla reprezentacji szczypiornistów ze Staszica

20.04.2024 19:00 | 0 komentarzy | 1 654 odsłona | Ewa Solak
Drużyna I Liceum Ogólnokształcącego w Chrzanowie zdobyła złoty medal oraz tytuł Mistrza Małopolski w Finale Wojewódzkim Licealiady Młodzieży.
0
Złoto dla reprezentacji szczypiornistów ze Staszica
Reprezentacja szczypiornistów I LO w Chrzanowie. FOT. archiwum I LO w Chrzanowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W pierwszej fazie turnieju 17 kwietnia w Tarnowie szczypiorniści ze Staszica pokonali I LO z Bochni 12: 9 oraz ZSTiP Nowy Targ 15:14 i awansowali do drugiej rundy rozgrywek.

W fazie finałowej chrzanowianie, w większości trenujący w PMOS Chrzanów pokonali LO Grybów 10:5.

Mecz o złoty medal z drużyną ZST Nr 2 z Krakowa, od początku był bardzo wyrównany. Świetna gra w obronie całej drużyny oraz przemyślana gra kombinacyjna kończona skutecznymi rzutami, poskromiła krakowian. Mecz zakończył się wynikiem 12:8 i brawami od przeciwników oraz widowni.

Zdobywcy bramek w całym turnieju: Oskar Garnek 7, Krzysztof Ćwiklicki 7, Wojciech Franczak 10, Korneliusz Lenczowski 4, Wojciech Śledziński 5, Marcel Wcisło 14.

Klasyfikacja końcowa zawodów:
1. I LO Chrzanów 9 pkt
2. ZST Nr 2 Kraków 5 pkt
3. I LO Bochnia 3 pkt
4. LO Grybów 1pk
5. ZSTiP Nowy Targ 0 pkt
IV LO Tarnów 0 pkt

Mistrzowska drużyna I LO wystąpiła w składzie: Oskar Garnek (2a), Krzysztof Ćwiklicki (2a), Wojciech Franczak (2a), Szymon Głąbała (2a), Korneliusz Lenczowski (2a), Wojciech Śledziński (2b), Adam Bassara (2b), Marcel Wcisło (2f), Adam Ćwiklicki (1c), Igor Urbański (1f).

Opiekę nad drużyną sprawowały: Renata Solarska i Anna Odrzywolska.