Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Reaktywacja seniorskiej piłki w Libiążu coraz bliżej

16.04.2024 16:00 | 6 komentarzy | 3 692 odsłony | Marek Oratowski
Rozpoczął się nabór do seniorskiej drużyny piłki nożnej MKS Libiąż. Jest szansa, by klub napisał kolejny rozdział swojej historii.
6
Reaktywacja seniorskiej piłki w Libiążu coraz bliżej
Dwa lata temu zespół seniorów MKS Libiąż został zdegradowany z okręgówki, ale nie wystartował w rozgrywkach A-klasy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W klubie działa już drużyna juniorów. Działacze postanowili zrobić kolejny krok. W poniedziałek ogłosili rozpoczęcie naboru do zespołu seniorskiego. Chcą, by zespół zagrał już w następnym sezonie, który zacznie się w sierpniu.

„Najwyższy czas, aby odbudować historię klubu i wrócić do czasów, kiedy na libiąskich trybunach zasiadało wielu kibiców. Grono zawodników, którzy grali jakiś czas temu w Libiążu pyta nas, kiedy ruszymy z drużyną seniorów, bo siedzą w domu, a chętnie by pograli, więc teraz jest okazja. Mamy na ten moment już kilku zawodników, kilku dochodzi do nas z końcem czerwca. Proszę nie czekać, tylko kontaktować się z nami" - zachęcają działacze. Chętni mogą się zgłaszać do 5 maja, dzwoniąc na numer 799 059 162 lub pisząc prywatną wiadomość na profilu klubu na Facebooku. Po tym terminie zostanie podany termin spotkania wszystkich chętnych do gry w seniorach.

Przypomnijmy, że MKS Libiąż powstał w 2017 roku, gdy z futbolowej mapy zniknął zasłużony Górnik Libiąż. Decyzją Małopolskiego Związku Piłki Nożnej, w sezonie 2018/19 libiąski zespół zaczął rywalizację od A, a nie od B-klasy, czyli najniższego poziomu rozgrywkowego. Z tego powodu większość ligowych rywali MKS Libiąż zbojkotowała mecze z tym klubem, oddając spotkania walkowerem.

W efekcie libiąska drużyna bez problemu awansowała do klasy okręgowej. Na tym szczeblu rywalizowała przez trzy sezony. W 2022 roku zespół został zdegradowany z okręgówki do chrzanowskiej A-klasy. Drużyna nie przystąpiła jednak do tych rozgrywek.

Klub na prowadzenie młodzieży dostał na pierwsze półrocze 2024 r. dotację od gminy w wysokości 10 200 zł. Gdyby doszło do zgłoszenia seniorów, na pewno działacze chcieliby dodatkowych pieniędzy na pokrycie kosztów funkcjonowania tej drużyny.