Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Profesorka Zofia Cichocka skończyła dzisiaj 100 lat

04.03.2024 10:07 | 3 komentarze | 4 727 odsłony | Alicja Molenda
Mądra, skromna, elegancka - tak zapamiętaliśmy z lat szkolnych prof. Zofię Cichocką, nauczycielkę języka angielskiego i francuskiego w I LO w Chrzanowie. Dzisiaj, 4 marca, Pani Profesor, obchodzi 100. urodziny
3
Profesorka Zofia Cichocka skończyła dzisiaj 100 lat
Profesor Zofia Cichocka w dniu urodzin
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

O Jubilatce pamięta szkoła. Z urodzinowymi życzeniami pojechały dziś do Pani Profesor dyrektorka szkoły Bożena Bierca i jej zastępczyni Anita Dębska-Tynior. I jubileuszu nie zapomniał też były dyrektor Zenon Małecki.

Starsze pokolenie absolwentów I LO pamięta Zofię Chichocką jako nauczycielkę dwóch języków obcych: angielskiego i francuskiego. Oba świetnie znała mając wyjątkowy dar uczenia w sposób praktyczny, co na owe czasy nie było zbyt powszechną metodą. Uczniów zarażała przy okazji angielską i francuską kulturą, sztuką i literaturą, a także doskonałą znajomością historii obu krajów.

Zawsze uśmiechnięta, opanowana. Prawdziwa dama, z fryzurą taką samą jak dziś w dniu urodzin.

Pamiętam, że prowadzone przez profesorkę Cichocką lekcje nigdy nie były stresujące. Ona uczniom po prostu imponowała wiedzą. Za to ją szanowaliśmy i po prostu wstyd było się języków nie uczyć.

W dniu urodzin - wyrazy szacunku i życzenia zdrowia oraz 200 lat dla Pani Profesor!

W tym miejscu zapraszam wszystkich, którzy pamiętają prof. Zofię Cichocką ze szkoły, do dzielenia się wspomnieniami. Dopisujcie swoje historie.