Nie masz konta? Zarejestruj się

Babice

Nowe pawilony handlowe są już gotowe i wynajęte. Co będzie można w nich kupić? (WIDEO, ZDJĘCIA)

25.02.2024 13:00 | 1 komentarz | 9 591 odsłon | Michał Koryczan

Obiekty handlowe na placu Mogielnickiego w Babicach znalazły najemców.

1
Nowe pawilony handlowe są już gotowe i wynajęte. Co będzie można w nich kupić? (WIDEO, ZDJĘCIA)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Prace na części handlowej placu Mogielnickiego w Babicach trwały przeszło rok. W miejscu wyburzonych obiektów powstały zupełnie nowe - większe, nowocześniejsze i podłączone do kanalizacji.

Jest w nich miejsce na trzy sklepy oraz jeden lokal gastronomiczny. Powstała również toaleta publiczna, a na terenie pomiędzy pawilonami a ulicą Krakowską - zieleniec. Dostawa towarów do poszczególnych sklepów będzie możliwa od strony parkingu na placu Mogielnickiego oraz od kościoła.

Roboty wykonała firma Berny&Berny z Jankowic. Prace kosztowały 4,6 mln zł brutto. W ramach Polskiego Ładu gmina otrzymała 3,2 mln zł dotacji. Resztę dołożyła z własnego budżetu.

Inwestycja została odebrana przez Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Chrzanowie. Wszystkie obiekty znalazły też najemców.

Przetargi na dwa lokale zostały rozstrzygnięte jeszcze pod koniec ubiegłego roku. W jednym znajdzie się sklep wielobranżowy, a w drugim z pieczywem. Wynik przetargów na oddanie w najem pozostałych dwóch pomieszczeń poznaliśmy w lutym.

Jak informuje wójt Babic Radosław Warzecha, w lokalu gastronomicznym powstanie punkt z kebabem.

Najemcą drugiego obiektu została ta sama osoba, która wynajęła sąsiedni obiekt, w którym ma powstać sklep wielobranżowy.

- Osoba ta chce teraz połączyć oba lokale, więc konieczna będzie drobna przeróbka budowlana. Ma to być zrobione do końca lutego. W marcu sklep powinien zacząć funkcjonować - mówi Radosław Warzecha, który liczy, że pozostali dwaj najemcy zaczną działalność w podobnym terminie.