Nie masz konta? Zarejestruj się

Alwernia

Pieniądze na komunikację w powiecie chrzanowskim i gminie Krzeszowice podzielone

01.12.2023 12:00 | 0 komentarzy | 4 526 odsłony | Michał Koryczan

Powiat chrzanowski oraz gminy Alwernia, Babice i Krzeszowice otrzymają dofinansowanie w 2024 roku z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych.

0
Pieniądze na komunikację w powiecie chrzanowskim i gminie Krzeszowice podzielone
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na stronie internetowej Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie opublikowana została lista wniosków objętych w przyszłym roku dopłatą z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych.

Łącznie do małopolskich samorządów trafi blisko 47 mln zł. Wśród beneficjentów są powiat chrzanowski oraz gminy: Alwernia, Babice i Krzeszowice.

Planowana dopłata dla powiatu chrzanowskiego wynosi 1 082 935 zł. Pieniądze mają być przeznaczone na dotację trzech linii minibusowych: Chrzanów - Zagórze, Grojec - Trzebinia i Źródła - Trzebinia.

Alwernia może liczyć na 276 955 zł. Babice natomiast na 288 336 zł. Chodzi o dofinansowane trzech funkcjonujących linii minibusowych: z Rozkochowa, Jankowic i Mętkowa do Chrzanowa.

Krzeszowice z kolei mają dostać 1 463 637 zł. Pieniądze miałyby zostać przeznaczone na dopłaty do linii minibusowych kursujących na trasach z poszczególnych sołectw do Krzeszowic. Chodzi o osiem linii jeżdżących od poniedziałku do soboty oraz dwie sobotnie.