Nie masz konta? Zarejestruj się

Babice

W Babicach drożej za śmieci raczej nie będzie

21.11.2023 14:00 | 0 komentarzy | 1 373 odsłona | Michał Koryczan

W przyszłym roku odbiorem i zagospodarowaniem odpadów z terenu gminy Babice zajmie się ta sama firma co dotychczas.

0
W Babicach drożej za śmieci raczej nie będzie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
W przetargu na odbiór i zagospodarowanie odpadów z gminy Babice w przyszłym roku wpłynęły dwie oferty.

Wybrana została ta tańsza, warta 2 969 526 zł. Złożyło ją Przedsiębiorstwo Wielobranżowe MIKI, które obecnie odbiera śmieci w tego terenu. Umowa została już podpisana.

Chociaż na ten moment nie wiadomo, ile mieszkańcy będą od stycznia przyszłego roku płacić za odbiór śmieci, to jak mówi wójt Babic Radosław Warzecha najprawdopodobniej uda się uniknąć podwyżek.

Aktualnie mieszkańcy płacą za odbiór śmieci od 25,50 zł do 36,50 zł za osobę (w zależności od liczby osób zamieszkujących nieruchomość; im więcej, tym kwota niższa). Jeśli ktoś kompostuje odpady zielone, to wydaje o 2 zł mniej.

Częstotliwość odbioru odpadów w przyszłym roku się nie zmieni. Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, gdzie mieszkańcy mogą sami wywieźć nietypowe śmieci, będzie musiał zapewnić zwycięzca przetargu (obecnie znajduje się w Krakowie, przy ul. Nad Drwiną 33).

Do czasu, aż zostanie oddany do użytku PSZOK w Babicach. Powstaje on w rejonie drogi z Babic do Mętkowa (przedłużenie ul. Wyszyńskiego), na terenach, gdzie kiedyś znajdowała się Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna.