Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

WYBORY. Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska zachęcała kobiety w Chrzanowie do wyborów (WIDEO)

29.09.2023 16:00 | 13 komentarzy | 5 403 odsłon | Ewa Solak
Kandydaci Koalicji Obywatelskiej w wyborach do parlamentu gościli w piątek rano na Placu Tysiąclecia w Chrzanowie.
13
WYBORY. Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska zachęcała kobiety w Chrzanowie do wyborów (WIDEO)
W piątek rano w Chrzanowie kandydatki Koalicji Obywatelskiej w wyborach parlamentarnych zachęcały panie do głosowania
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Na spotkanie pod hasłem "Kobiety na wybory", zorganizowane przez Bartłomieja Gębalę, wicestarostę chrzanowskiego i kandydata do Sejmu przybyły cztery panie. To wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska, posłanka Dorota Niedziela, a także kandydatki: Marzena Jewuła, przewodnicząca rady osiedla Centrum w Trzebini i Jagoda Szpak, prawniczka z Chrzanowa. Przybyli również panowie Tadeusz Arkit i Jerzy Meysztowicz.

- 105 lat temu Polki wywalczyły sobie prawa wyborcze. Wiedziały, że bez udziału kobiet w życiu publicznym, nasz kraj nie będzie się rozwijał. Dziś Polka również potrzebuje zmiany, powrotu do wartości i mogą to zrobić kobiety. Jeżeli kobiety czują się bezpieczne, wtedy bezpieczne jest całe społeczeństwo - apelowała o pójście pań do wyborów Małgorzata Kidawa-Błońska.

- W nas jest siła. To kobiety decydują o tym czy będziemy w Europie, czy będziemy cieszyły się wolnością i poczuciem bezpieczeństwa. Nie będzie już tak, że szpitale będą mogły odmówić nam pomocy zasłaniając się klauzulą sumienia. Nie będzie tak, że na demonstracjach będziemy pakowane do „suk" i traktowane gazem. Każdy jeden nasz głos może zdecydować czy będziemy żyć w kraju normalnym, uczciwym i szanującym nasze prawa czy też w kraju, gdzie paru polityków PiS-u będzie decydowało o tym, co nam wolno - mówiła Dorota Niedziela.