Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Brak zielonej strzałki przy skręcie pod wiadukt na Siennej w Chrzanowie. Dlaczego?

25.09.2023 09:00 | 16 komentarzy | 7 117 odsłon | Łukasz Dulowski
Przed i podczas modernizacji wiaduktu kolejowego nad Sienną byliśmy informowani, np. przez PKP, że po zakończeniu prac będzie tam możliwy ruch w obu kierunkach jednocześnie. Teraz okazuje się, że nic się nie zmieniło.
16
Brak zielonej strzałki przy skręcie pod wiadukt na Siennej w Chrzanowie. Dlaczego?
Światło czerwone na Siennej w Chrzanowie. Niektórzy kierowcy proponują, żeby w tym momencie była zielona strzałka dla skręcających w prawo, w ul. Sienną
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przypomnijmy, że przed rozpoczęciem tej inwestycji przejazd pod wiaduktem na Siennej też był dwukierunkowy, ze zmienną sygnalizacją (światło czerwone i zielone). Teraz dokładnie jest tak samo. Po co więc było mówić, że pod nowym wiaduktem komunikacja zostanie usprawniona?

Podwale, Sienna i Borowcowa to drogi powiatowe. O komentarz poprosiliśmy więc Grzegorza Żuradzkiego, dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Chrzanowie.

- Nie jest planowana zmiana organizacji ruchu na tym skrzyżowaniu - stwierdza dyrektor Żuradzki.

A następnie tłumaczy jego specyfikę: 6 wlotów dla ruchu kołowego (również Świętokrzyska, Stara Huta i droga w kierunku Fabrycznej) i tylko 3 objęte sygnalizacją (Sienna, Podwale, Borowcowa). Poza tym cztery przejścia dla pieszych (w tym jedno podwójne z wyspą objęte sygnalizacją). Dalej 3,5 metra pod wiaduktem na Siennej. I jeszcze ograniczenie widoczności przez wiadukt i nasyp kolejowy, dzielący skrzyżowanie na dwa obszary.

- Nieefektywnym, a może i niebezpiecznym byłoby prowadzenie jednoczesnego ruchu dwukierunkowego pod wiaduktem na Siennej, zaś ewentualna sygnalizacja świetlna obejmująca wszystkie grupy ruchowe powodowałaby bardzo długi czas oczekiwania na sygnał zielony - podsumowuje Grzegorz Żuradzki, dyrektor PZD.