Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Debiut muzyków z Trzebini w oparach absurdu

24.09.2023 17:00 | 0 komentarzy | 6 629 odsłon | Michał Koryczan

Istniejąca od trzech lat formacja nagrała minialbum „W Oparach Absurdu", zawierający siedem utworów.

0
Debiut muzyków z Trzebini w oparach absurdu
Grupa Fractal. Fot. Udostępnione przez zespół
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zespół powstał w 2020 roku. Większość tworzących go osób pochodzi z Trzebini. Jedna osoba z Balina, a kolejna z Dulowej.

Grupę Fractal tworzą: wokalistka Natalia Urbanik, gitarzyści Mateusz Kopeć i Konrad Kania, basista Wojtek Mruk, perkusista Piotr Bytomski oraz klawiszowiec Mateusz Makarowski.

- Grając crossover metal nie ograniczamy się do żadnych ram, co pozwala nam na eksperymentowanie z dźwiękiem i tworzenie niepowtarzalnych kompozycji. Nasza muzyka to połączenie potężnych brzmień syntezatorów, dynamicznych partii gitarowych i wyjątkowych partii perkusyjnych. Natalia nasza wokalistka, dodaje do tego swojego charakterystycznego głosu, nadając utworom unikalny wyraz - mówi Piotr Bytomski

Jak dodaje Mateusz Makarowski w twórczości zespołu nie brakuje synth metalu i metalu progresywnego.

- Inspirujemy się grupami grającymi podobną muzykę, chociaż każdy z nas ma też swoje inne muzyczne preferencje. Dla mnie inspiracją są zespołu Gojira oraz Frontside - mówi Mateusz Makarowski

Jeden z utworów trzebińskiej formacji - „Smak Melodii", zdobył nagrodę „Singiel Zimy" w plebiscycie Polska Muzyka Alternatywna.

Fractal zagrał koncerty z takimi grupami jak Animations (swego czasu supportował Megadeth czy Trivium.) oraz Iron Head (finalista Antyfestu Antyradia z 2023 roku).

We wrześniu 2023 roku ukazała się debiutancka EP-ka grupy Fractal. Zawiera siedem kawałków. Minialbum dostępny jest m.in. na Spotify oraz YouTube.

- To tak naprawdę spuścizna trzech lat naszej działalności. To 29 minut muzyki, która kręci nas najbardziej - mówi Mateusz Makarowski.