Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Nie wszystkie autobusy ZKKM jeżdżą tak, jak przed remontem wiaduktu na Siennej w Chrzanowie

13.09.2023 10:00 | 4 komentarze | 4 793 odsłony | Łukasz Dulowski
Mieszkańcy Borowca i Rospontowej skarżą się, że przed południem autobusy linii 38 nie kursują już Oświęcimską i Sienną w Chrzanowie.
4
Nie wszystkie autobusy ZKKM jeżdżą tak, jak przed remontem wiaduktu na Siennej w Chrzanowie
Przystanek w rejonie skrzyżowania Borowcowej i Kolejowej w Chrzanowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Spod ZUS-u czy przychodni zdrowia w rejonie Oświęcimskiej muszą maszerować np. na dworzec przy Zielonej, żeby dojechać do swoich osiedli.

Alicja Bębenek, radna i przewodnicząca osiedla Borowiec, mocno krytykuje taką sytuację. Relacjonuje, że teraz zgłasza się do niej mnóstwo starszych ludzi, m.in. z Rospontowej i Borowca, którzy w godzinach dopołudniowych wybierają się do miasta na zakupy lub do lekarza.

- Właśnie w pobliżu Oświęcimskiej i Siennej znajdują się przychodnie zdrowia: Igamed, Diabet, ZLA. Mieszkańcy są zdesperowani, że odebrano im kursy autobusowe przejeżdżające przez wymienione ulice. Przed remontem wiaduktu na Siennej wszystkie kursy linii 8 i 38 przejeżdżały Oświęcimską i Sienną. Czy mieszkańcy m.in. Borowca są pasażerami gorszej kategorii, nie płacą podatków, nie kupują biletów? - pyta retorycznie radna Alicja Bębenek.

Autobusy linii 38 (poza trzema kursami) i linii 8 omijają Oświęcimską i Sienną w Chrzanowie. Z dworca ZKKM przy Zielonej jadą na skróty ul. Podwale w stronę Rospontowej i Borowca. Pierwszy przystanek jest dopiero w sąsiedztwie skrzyżowania Borowcowej i Kolejowej.

Więcej na ten temat w bieżącym wydaniu „Przełomu".