Nie masz konta? Zarejestruj się

Babice

Na jesieni kupcy będą ponownie handlować u podnóża kościoła

07.08.2023 09:00 | 0 komentarzy | 4 255 odsłony | Michał Koryczan

Budowa nowoczesnych pawilonów handlowych w Babicach jest już na finiszu. Jeszcze w sierpniu gmina ma ogłosić przetarg na dzierżawę obiektów.

0
Na jesieni kupcy będą ponownie handlować u podnóża kościoła
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Prace budowlane na części handlowej placu Mogielnickiego w Babicach, u podnóża miejscowego kościoła rozpoczęły się rok temu. W miejscu wyburzonych obiektów powstają nowe pawilony - większe, nowocześniejsze i podłączone do kanalizacji.

Znajdzie się tutaj miejsce na trzy sklepy oraz jeden lokal gastronomiczny. Powstanie również toaleta publiczna, na brak której ludzie często narzekali.

Na terenie pomiędzy pawilonami a ulicą Krakowską nie ma w planie miejsc parkingowych. Robotnicy ułożyli już kostkę brukową, obok której powstanie zieleniec.

Dostawa towarów do poszczególnych sklepów będzie możliwa od strony parkingu na placu Mogielnickiego oraz kościoła.

Cała inwestycja ma być gotowa do końca sierpnia tego roku. Roboty na placu Mogielnickiego wykonuje zwycięzca przetargu - firma Berny&Berny z Jankowic.

Koszt prac to 4,6 mln zł brutto. W ramach zeszłorocznej edycji Polskiego Ładu gmina otrzyma na tę inwestycję 3,2 mln zł. Resztę dołoży z własnego budżetu.

Inwestycja obejmuje wyłącznie grunty należące do gminy Babice. W przypadku przebudowy dwóch budynków stojących na prywatnych działkach, pieniądze muszą wyłożyć ich właściciele. W przypadku jednego z obiektów prace są już mocno zaawansowane.

Po zakończeniu robót gmina nie zamierza sprzedawać nowych budynków handlowych. Lokale mają być dzierżawione (bez możliwości poddzierżawienia ich).

Jak mówi wójt Babic Radosław Warzecha, przetarg ma być ogłoszony jeszcze w sierpniu, gdy tylko lokale będą gotowe. Na jesieni kupcy mają wrócić na plac Mogielnickiego.

 

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Mieszkaniec Karniowic został wicemistrzem Europy

Regionalny Puchar Polski. Goście zdominowali sobotnie mecze

Górecki katem Trzebini. Dalin odnosi zwycięstwo w osłabieniu

MKS Trzebinia rozpoczyna rozgrywki ligowe. Oto kadra na rundę jesienną sezonu 2023/2024

MTS Chrzanów podpisał nową umowę sponsorską z Unimetal Recycling (WIDEO)

Zawodnicy Polonii Luszowice trafili do lasu