Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

MTS Chrzanów podpisał nową umowę sponsorską z Unimetal Recycling (WIDEO)

03.08.2023 13:00 | 0 komentarzy | 5 483 odsłon | Michał Koryczan

Spółka Unimetal Recycling mająca siedzibę w Trzebini przez kolejny sezon będzie sponsorem tytularnym klubu grającego w pierwszej lidze piłki ręcznej.

0
MTS Chrzanów podpisał nową umowę sponsorską z Unimetal Recycling (WIDEO)
Prezes klubu Marcin Dęsoł, członkini zarządu klubu Karolina Łuczak-Zelek i prezes zarządu Unimetal Recycling Grzegorz Palka
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Współpraca MTS z firmą mającą siedzibę na terenie trzebińskiej strefy ekonomicznej trwa od sześciu lat lat. Od 2020 roku jest ona jeszcze ściślejsza, bo Unimetal Recycling jest sponsorem tytularnym klubu. W czwartek, 3 sierpnia podpisana została nowa umowa w tym zakresie.

- Nasza współpraca układa się wzorowo. Dzięki pieniądzom, które otrzymujemy od firmy Unimetal Recycling, możemy funkcjonować na wysokim poziomie sportowym. Efekty tego było zresztą widać w poprzednim sezonie - mówi Marcin Dęsoł, prezes chrzanowskiego klubu.

Unimetal Recycling to frma skupiająca i przetwarzająca katalizatory wykorzystywane w samochodach osobowych, ciężarowych, na statkach, łodziach, w maszynach budowlanych, przemysłowych, rolniczych czy górniczych. Współpracuje z dużymi i małymi firmami na całym świecie.

- Dla nas współpraca z MTS-em nie jest wyłącznie wspieraniem klubu, ale również szansą pokazania się jako firma. Zarówno społeczności lokalnej na naszych domowych meczach, jak również pokazaniu Unimetalu w różnych częściach Polski, tam gdzie na zawody jeździ MTS. Taki jest też cel tej umowy, którą podpisujemy po raz kolejny - mówi Grzegorz Palka, prezes zarządu Unimetal Recycling.

Wysokość wsparcia finansowego dla klubu jest objęta tajemnicą handlową. Grzegorz Palka przyznaje, że nie jest to taka sama kwota jak ostatnio, aczkolwiek duży wpływ na jej wysokość miały przesłanki ekonomiczne.

- Trzeba sobie powiedzieć otwarcie, że na chwilę obecną to, co się dzieje na rynku, wcale nie ułatwia nam decyzji w kwestii umowy sponsorskiej. Przy obecnej inflacji biznesowi nie jest łatwo w tym momencie. Ciężko jednak po takim sezonie i sukcesach, jakie drużyna pod tym trenerem i zarządem odniosła, żebyśmy tej współpracy nie kontynuowali - podkreśla Grzegorz Palka.

Przypomnijmy, że w poprzednim sezonie chrzanowscy szczypiorniści zwyciężyli w rozgrywkach grupy D pierwszej ligi (trzeci poziom krajowych rozgrywek). Dało im to przepustkę do turnieju mistrzów w Płocku. W walce o Ligę Centralną, będącą bezpośrednim zapleczem elitarnej PGNiG Superligi, musieli jednak uznać wyższość rywali.

Jak zapowiada Marcin Dęsoł, w nowym sezonie chrzanowski zespół ma walczyć o awans do Ligi Centralnej.

 

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Zawodnicy Polonii Luszowice trafili do lasu

Drogi przy trzebińskiej rafinerii Orlen Południe oblężone przez autocysterny

80. Tour de Pologne. Pojadą kolarze, autobusy relacji Chrzanów - Katowice będą kursować inaczej

Regionalny Puchar Polski. Znamy terminy meczów pierwszej rundy

Podczas rajdu upamiętnią odsiecz wiedeńską i króla Jana III Sobieskiego

Manufaktura w Trzebini wyrasta spod ziemi (WIDEO, ZDJĘCIA)