Nie masz konta? Zarejestruj się

Karniowice

Mieszkaniec Karniowic został wicemistrzem Europy

06.08.2023 14:00 | 0 komentarzy | 5 268 odsłon | Michał Koryczan
Ostatnia aktualizacja: 07.08.2023 14:00

AKTUALIZACJA

23-letni Paweł Głuch stanął na drugim stopniu podium podczas rozgrywanych we francuskim Bordeaux mistrzostw Europy w wyciskaniu sztangi leżąc.

0
Mieszkaniec Karniowic został wicemistrzem Europy
Paweł Głuch ze zdobytym medalem, fot. udostępnione przez zawodnika
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
Podczas mistrzostw Paweł Głuch rywalizował w kategorii junior w wadze do 120 kg. Zwycięzcą okazał się Norweg Kristian Eek Haugen, który wycisnął 217,5 kg. Zawodnik z Karniowic zdobył srebrny medal z wynikiem 192,5 kg. Trzecie miejsce zajął Holender Daan Wesdorp, który wycisnął 190 kg.

- Swoją przygodę z mistrzostwami Europy zacząłem od wylotu do Bordeaux już w niedzielę 30 lipca. Zawody odbywały się w pobliskiej hali w hotelu Sheraton w pobliżu lotniska, wiec to było duże udogodnienie. Mój start był zaplanowany na środę, 2 sierpnia w godzinach wieczornych. Cztery dni oczekiwania na start były dla mnie bardzo stresujące. Najgorszy był dzień startu. Już od rana czułem się bardzo zestresowany. Informacje na temat przeciwników i ich wyników miałem już jakiś miesiąc wcześniej, zatem wiedziałem na jakie miejsce mnie stać. Zdawałem sobie sprawę, że pierwsze miejsce jest po za moim zasięgiem, ale wiedziałem, że druga lokata jest już bardzo realne. Co do samych zawodów Norweg zdeklasował konkurencje wyciskając sztangę o wadze 217,5 kg w drugim podejściu. W trzecim podejściu był bliski zaliczenia 227,5 kg. Mnie udało się wycisnąć sztangę tylko o wadze 192,5 kg w drugim podejściu. Z wyniku nie jestem za bardzo zadowolony, ale cieszę się, że wystarczyło to do zdobycia srebrnego medalu na tak ważnej imprezie. Zwłaszcza, że nie obyło się w tym roku bez drobnych kontuzji, które wykluczyły mnie z cięższych treningów na kilka tygodni. Tym bardziej cieszę się z tego medalu. Z mniej przyjemnych rzeczy jest fakt, że za cały wyjazd musiałem zapłacić z własnej kieszeni, mimo prośby o wsparcie z gminy nie dostałem jej. LKS Trzebinia, w barwach którego startowałem opłacił startowe 750 zł, Resztę kosztów związanych z udziałem w mistrzostwach, czyli 3 tys zł musiałem pokryć z własnej kieszeni - mówi wicemistrz Europy.

Paweł Głuch w przeszłości grał w piłkę nożną w UKS Dulowa i MKS Trzebinia. Kilka lat temu za namową kolegi rozpoczął treningi na siłowni. Chciał poprawić sylwetkę. Ponieważ zobaczył, że jest w tym dobry i wyciska dwa razy większe ciężary od kolegów, zaczął trenować bardziej na poważnie. Przyszły sukcesy. W 2021 r. zdobył srebrny medal podczas rozgrywanych w Wilnie mistrzostw świata w wyciskaniu sztangi leżąc.

 

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Regionalny Puchar Polski. Goście zdominowali sobotnie mecze

Górecki katem Trzebini. Dalin odnosi zwycięstwo w osłabieniu

MKS Trzebinia rozpoczyna rozgrywki ligowe. Oto kadra na rundę jesienną sezonu 2023/2024

MTS Chrzanów podpisał nową umowę sponsorską z Unimetal Recycling (WIDEO)

Zawodnicy Polonii Luszowice trafili do lasu

Drogi przy trzebińskiej rafinerii Orlen Południe oblężone przez autocysterny