Górecki katem Trzebini. Dalin odnosi zwycięstwo w osłabieniu

05.08.2023 19:24 | 1 komentarz | 4 002 odsłony | Michał Koryczan

Na inaugurację sezonu małopolskiej czwartej ligi, MKS Trzebinia przegrał na wyjeździe z Dalinem Myślenice. Kibice obejrzeli aż 7 bramek.

1
Hamed Arfa, Łukasz Skrzypek i Adrian Wójcik, czyli strzelcy goli dla MKS w meczu z Dalinem

IV liga małopolska

Dalin Myślenice - MKS Trzebinia 4-3 (0-1)

0-1 Hamed Arfa (37), 1-1 Jakub Górecki (58), 1-2 Łukasz Skrzypek (71-karny), 2-2 Jakub Górecki (77), 3-2 Jakub Górecki (84), 3-3 Adrian Wójcik (85), 4-3 Jakub Górecki (90)

MKS: Gielarowski - Zembol, Jampich, Matyja, Sz. Kurek (57. Chechelski), Sosnowski (73. Koźlik), Kikla (73. K. Kalinowski), Szumski (84. A. Wójcik), Uchacz, Ł. Skrzypek, Arfa

Nie udała się beniaminkowi inauguracja rozgrywek. W wyjazdowym spotkaniu w Myślenicach, MKS musiał uznać wyższość rywala. Dalin, grając przez 20 minut w osłabieniu potrafił w tym czasie strzelić trzebinianom aż trzy gole.

Spotkanie ułożyło się bardzo dobrze dla przyjezdnych, którzy do przerwy prowadzili 1-0. W 37. minucie gola zdobył Hamed Arfa, potwierdzając bardzo dobrą skuteczność w przedsezonowych sparingach.

Niespełna kwadrans po przerwie do wyrównania doprowadził Jakub Górecki. Jak się potem okazało, był to początek popisu strzeleckiego tego zawodnika w sobotnim meczu.

Gdy w 70. minucie czerwoną kartkę obejrzał Michał Supeł, a chwilę później gola na 2-1 z rzutu karnego zdobył Łukasz Skrzypek, wydawało się, że „żółto-czarni" są na najlepszej drodze do tego, aby zainkasować komplet punktów.

Tymczasem w ciągu kilkunastu minut, to grający w osłabieniu gospodarze wyszli na prowadzenie po bramkach Jakuba Góreckiego.

Gdy w 85. minucie wyrównującego gola zdobył wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Adrian Wójcik, kibice MKS mogli mieć nadzieję, że ich zespół zdoła jeszcze zadać decydujący cios. Stało się jednak wręcz odwrotnie. W 90. minucie czwartą swoją bramkę zdobył bohater meczu Jakub Górecki, zapewniając Dalinowi zwycięstwo.

- Zadaję sobie pytanie, jak można było przegrać to spotkanie. Nie zawsze drużyna grająca lepiej w piłkę wygrywa mecz. Nie wiem, czy po tej czerwonej kartce dla gracza gospodarzy, moi zawodnicy już uwierzyli w to, że mecz jest już wygrany. Tak naprawdę mieliśmy w tym spotkaniu przewagę i lepiej graliśmy w piłkę, ale co z tego. Jeden Jakub Górecki załatwił nas cztery razy. To jest jakość piłkarska. Myślę, że ta porażka jeszcze bardziej zmobilizuje chłopaków do walki - mówi Wojciech Skrzypek, szkoleniowiec MKS.

Okazja do rehabilitacji już w środę, 9 sierpnia o godz. 18. Zespół z Trzebini podejmie zespół Bruk-Bet II Termalica Nieciecza.