Nie masz konta? Zarejestruj się

MAŁOPOLSKA

Od poniedziałku podwyżka opłat na autostradzie A4

02.04.2023 13:00 | 6 komentarzy | 4 834 odsłony | Ewa Solak
Od 3 kwietnia obowiązywać będzie nowy cennik opłat za przejazd autostradą. Zarówno na bramkach w Mysłowicach, jak i Balicach kierowcy zapłacą drożej.
6
Od poniedziałku podwyżka opłat na autostradzie A4
Od poniedziałku trzeba się liczyć z wyższymi opłatami za przejazd autostradą A4
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jedynie posiadacze aplikacji do odczytu tablic rejestracyjnych (videotolling) oraz korzystający z elektronicznego poboru opłat A4Go mogą liczyć na dotychczasową cenę (13 zł).

Podwyżki obejmą wszystkie kategorie pojazdów. Wyniosą one: 15 zł dla kategorii 1 (drożej o 2 zł), 27 zł dla kategorii 2 i 3 (drożej o 3 zł), 46 zł dla kategorii 4 i 5 (drożej o 6 zł). Stawka dla motocyklistów wzrośnie z 6 do 7 zł.

- Wraz z wprowadzeniem rabatów dla płatności automatycznych, kierowcy zyskali wybór, jakiego wcześniej, w sytuacji wprowadzania nowego cennika, nie mieli. To, ile płacą za przejazd, jest kwestią ich indywidualnej decyzji i otwartości na zmianę przyzwyczajeń. Zainstalowanie aplikacji w telefonie czy zamówienie urządzenia A4Go to zaledwie kilka minut, za którymi idą realne oszczędności. Nowi użytkownicy videotollingu lub A4Go, poruszający się samochodami osobowymi, nie odczują w ogóle zmiany wysokości opłat, bo dzięki rabatowi nie będzie ich ona dotyczyć - mówi Rafał Czechowski, rzecznik prasowy SAM SA.

Dodaje, że stawka dla korzystających wcześniej z metod automatycznych co prawda wzrośnie, nadal jednak będzie niższa od tej regularnej.