Stosowanie diety ketogenicznej wymaga zapoznania się z teorią, zanim przejdzie się do praktyki. Bardzo ważną kwestią jest odpowiednie przejście ketoadaptacji, by przyzwyczaić organizm do nowych warunków pracy i nowego sposobu pozyskiwania energii. Jeśli więc rozważasz rozpoczęcie stosowania diety keto - pamiętaj o odpowiednim przygotowaniu teoretycznym i korzystaniu ze wskazówek, które pomogą rozpocząć nowe, zdrowe życie!
Ketogeniczny styl żywienia polega w dużym uproszczeniu na spożywaniu pokarmów bogatych w wysokiej jakości tłuszcze i ograniczeniu spożywania węglowodanów. W zwyczajnej diecie organizm pozyskuje energię z węglowodanów, a gdy dostarczamy ich w nadmiarze, są one magazynowane w postaci tłuszczu w tkance podskórnej, a także wokół narządów wewnętrznych. Powoduje to nadwagę, otyłość, niealkoholowe stłuszczenie wątroby i szereg innych problemów zdrowotnych.
Na diecie ketogenicznej organizm przestawia się na pozyskiwanie energii z tłuszczu - tego dostarczanego w pokarmie i z własnych zapasów tłuszczowych. Dzięki temu chudniemy, obwody ciała zmniejszają się, poprawiają się wyniki badań krwi (np. ciśnienie krwi, poziom insuliny i cholesterolu we krwi), możliwe jest cofnięcie insulinooporności i cukrzycy typu 2.
Więcej informacji w temacie "dieta ketogeniczna co to takiego" znajdziesz na stronie internetowej KetoDietetyk.pl
Początkowo stosowanie keto diety może być trudne, zwłaszcza gdy rzucimy się na głęboką wodę i zaczniemy keto dietę bez wcześniejszego przygotowania merytorycznego. Poznanie teorii jest pierwszym krokiem, który należy zrobić przed rozpoczęciem jakiejkolwiek diety. W Internecie i księgarniach można znaleźć mnóstwo wartościowych treści, dzięki którym dieta ketogeniczna odkryje swoje tajemnice przed osobami początkującymi. Można również skorzystać z bezpłatnych informacji udostępnianych na stronie KetoDietetyk.pl, która jest znakomitym wprowadzeniem do keto diety.
Odkąd keto dieta stała się modna - coraz więcej dietetyków oferuje układanie planów żywieniowych i prowadzenie podopiecznych w stylu ketogenicznym. Jednak naprawdę ciężko znaleźć doświadczonych specjalistów, którzy keto dietę znają z praktyki, a nie jedynie z teorii. Warto poświęcić trochę czasu, by znaleźć doświadczonego specjalistę, który pomoże ominąć wszystkie pułapki, na które może trafić osoba początkująca.
Ketoadaptacja to czas, w którym organizm ma się zaadaptować do nowych warunków. Tak naprawdę ciężko określić ile ten czas powinien trwać - to sprawa mocno indywidualna. U niektórych będzie to kilka dni, a u innych osób adaptacja ketogeniczna potrwa nawet kilka tygodni. Aby łatwiej wejść w ketozę - warto uzupełniać witaminy i minerały za pomocą dobrze posolonego rosołu. Dwie szklanki rosołu dziennie pozwolą uniknąć wielu dolegliwości związanych z tzw. keto grypą, czyli chwilowym stanem obniżonego samopoczucia wynikającym z wprowadzenia poważnych zmian w sposobie odżywiania.
Rosół ketogeniczny gotujemy z tłustego mięsa różnego gatunku (kurczak, kaczka, indyk - wszystkie ze skórką, wołowina, gęsina) i warzyw, które później usuwamy, zostawiamy sam bulion. Rosół solimy solą himalajską lub celtycką.
Wbrew powszechnemu mniemaniu - aby schudnąć wcale nie trzeba liczyć kalorii i patrzeć na każdy kęs. Keto dieta ma bardzo dużą zaletę - przy jej stosowaniu głód znika, a tłuszcz syci na dłużej, dlatego jemy mniej, szybciej osiągamy uczucie sytości. Nie trzeba więc liczyć kalorii. Wystarczy stosować zasadę: jeść do syta, nie najadać się na zapas.
Posiłki ketogeniczne wcale nie muszą być nudne! Lista produktów, z których można korzystać przygotowując keto dania jest naprawdę bardzo długa. Oczywiście możesz przygotowywać większe ilości jedzenia i dzielić je na porcje, by sięgnąć po danie później, ale nie ograniczaj się do jednego czy dwóch dań podczas stosowania diety. Staraj się jeść różnorodnie, próbuj różnych przepisów, kombinuj ze smakami, inspiruj się przepisami innych, twórz własne ciekawe posiłki keto. Po prostu baw się w kuchni, czerp przyjemność z gotowania na równym poziomie, jak przyjemność z jedzenia.
To tylko kilka wskazówek, dzięki którym stosowanie diety keto będzie łatwiejsze. Wypróbuj je, a zobaczysz, że dieta keto jest przyjemna i naprawdę skuteczna.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
24.04.2025
WIELOLETNIE doświadczenie, kompleksowe wykonanie i...
22.04.2025
DREWNO opałowe, kominkowe, zrębki, Tel. 572-632-99...
22.04.2025
WYCINKA drzew, zrębkowanie, mulczowanie, Tel. 572-...
Nowa książka o Helenie Kmieć z Libiąża
Dokładnie wiedziała na co się pisze.
dede
08:16, 2025-05-13
88 lat temu na Grunwaldzkiej w Chrzanowie
Pisząc dzisiaj o szarości i biedzie w czasach PRL, warto unikać dokonywania manipulacji polegajacej na porównywaniu poziomu życia "wtedy" (lata 60/70) z tym poziomem dziś. Warto natomiast porównać z poziomem życia w innych krajach. Wystarczy nieco poczytać czy pooglądać zdjęcia i filmy z Francji, Włoch czy Hiszpanii. Tylko nie porównywać polskiej wiochy z Paryżem, a porównać ją z wiochą w Masywie Centralnym, Pirenejach czy na włoskim południu. Rażących różnic nie widać, a dzielnice willowe u nas też się budowały. Oczywiście łatwiej wrzucić zdjęcie pustej półki sklepowej zastawionej butelkami z octem, zrobione w czasach najgłębszego kryzysu. Ja tam pamiętam te półki jako tako zapełnione z towarami, w tym takimi, na wiele których nie było nas w domu stać. Na szkolnych apelach (było coś takiego - lata 60-te) kierownik szkoły nie raz wymachiwał bułką z szynką przyniesioną przez sprzątaczkę ze śmietnika, wygłaszając okolicznościowe przemówienie w stylu; "wasi rodzice ciężko pracują, a wy ....". Po co więc ta ideologiczna przesada w prawie każdym tekście o tamtych latach? Prawdą jest, że nie było komórek, netu, komputerów i paru innych rzeczy, tylko że gdzie indziej też ich nie było.
stary zgred
07:57, 2025-05-13
Nowa książka o Helenie Kmieć z Libiąża
Panie Oratowski i reszta! Szybkie szkolenie z edytorstwa konieczne!!
Złoty pył.
23:13, 2025-05-12
88 lat temu na Grunwaldzkiej w Chrzanowie
Przypomnę że od 1945 r do 1989 czyli w tym szarym komunistycznym kraju bez ,, radości" I dobrobytu jak tutaj Przełom pisze przybyło nas około 15 milionów ludzi. Od 1989 w zachodnim dobrobycie hehe nie przybywa nic a nawet ubywa nam ludności. Więc przestańcie prać młodym mózgi jak to było źle. Lata 70 były naprawdę na wysokim poziomie jak na tamte czasy i to w każdej dziedzinie. Do tej pory nie rozkradli tego co wtedy powstało
Ogień
22:11, 2025-05-12
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz