"Zasłużony dla gminy Babice". Można jeszcze składać wnioski o przyznanie tytułu - przelom.pl
Zamknij

"Zasłużony dla gminy Babice". Można jeszcze składać wnioski o przyznanie tytułu

16:00, 18.03.2023
Skomentuj Wójt Babic Radosław Warzecha prezentuje statuetkę „Zasłużony dla gminy Babice” Wójt Babic Radosław Warzecha prezentuje statuetkę „Zasłużony dla gminy Babice”

Jeszcze przez nieco ponad miesiąc Można składać wnioski o nadanie tytułu "Zasłużony dla gminy Babice". Kto może go otrzymać?

Tytuł "Zasłużony dla Gminy Babice" nadawany jest osobom fizycznym, prawnym, jednostkom organizacyjnym nieposiadającym osobowości prawnej, za udokumentowane szczególne zasługi dla gminy Babice, które swoją działalnością przyczyniły się do społecznego, kulturalnego lub gospodarczego rozwoju i promocji gminy Babice albo poprzez swój dorobek lub osiągnięcia zasługują na szczególne uznanie.

Wnioski o przyznanie tytułu można składać do 30 kwietnia tego roku. Na stronie internetowej Urzędu Gminy w Babicach znajdziecie regulamin oraz wzór wniosku.

Wyróżnienie "Zasłużony dla gminy Babice" zostało ustanowione w 2019 r. Ze względu na pandemię tytuł przyznany był jednak dopiero w 2022 r.

Otrzymało go sześć osób: Antonina Wiatrak, Zdzisław Bolek, Jan Halbina, Erwin Marterer, Józef Mucha oraz pośmiertnie Edward Kopeć.

Kto może zgłaszać kandydatów do tytułu "Zasłużony dla gminy Babice":

  • wójt Babic
  • przewodniczący Rady Gminy Babice
  • grupa radnych Rady Gminy Babice
  • organizacje pozarządowe działające w gminie Babice
  • sołtys wraz z radą sołecką
  • co najmniej 50 pełnoletnich osób mieszkających na stałe w gminie Babice

W skład kapituły opiniującej kandydatów wchodzą:

  • wójt Babic
  • przewodniczący Rady Gminy Babice
  • przedstawiciel Rady Seniorów
  • trzech radnych oddelegowanych przez Radę Gminy Babice
  • trzech przedstawicieli organizacji pozarządowych wyłonionych w losowaniu


Czytaj również

Trwają zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową (WIDEO)

Wiadukt kolejowy w Chrzanowie zostanie oświetlony, ale auta już pod nim nie pojadą (WIDEO, ZDJĘCIA)

Samochód dachował na drodze krajowej 79

Licealiści z Chrzanowa zagrają o mistrzostwo Małopolski w piłce ręcznej

Zmarł Ryszard Niemiec, były dziennikarz i działacz piłkarski

Śmiertelny wypadek w Regulicach. Zginął rowerzysta

(Michał Koryczan)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

Nowa książka o Helenie Kmieć z Libiąża

Dokładnie wiedziała na co się pisze.

dede

08:16, 2025-05-13

88 lat temu na Grunwaldzkiej w Chrzanowie

Pisząc dzisiaj o szarości i biedzie w czasach PRL, warto unikać dokonywania manipulacji polegajacej na porównywaniu poziomu życia "wtedy" (lata 60/70) z tym poziomem dziś. Warto natomiast porównać z poziomem życia w innych krajach. Wystarczy nieco poczytać czy pooglądać zdjęcia i filmy z Francji, Włoch czy Hiszpanii. Tylko nie porównywać polskiej wiochy z Paryżem, a porównać ją z wiochą w Masywie Centralnym, Pirenejach czy na włoskim południu. Rażących różnic nie widać, a dzielnice willowe u nas też się budowały. Oczywiście łatwiej wrzucić zdjęcie pustej półki sklepowej zastawionej butelkami z octem, zrobione w czasach najgłębszego kryzysu. Ja tam pamiętam te półki jako tako zapełnione z towarami, w tym takimi, na wiele których nie było nas w domu stać. Na szkolnych apelach (było coś takiego - lata 60-te) kierownik szkoły nie raz wymachiwał bułką z szynką przyniesioną przez sprzątaczkę ze śmietnika, wygłaszając okolicznościowe przemówienie w stylu; "wasi rodzice ciężko pracują, a wy ....". Po co więc ta ideologiczna przesada w prawie każdym tekście o tamtych latach? Prawdą jest, że nie było komórek, netu, komputerów i paru innych rzeczy, tylko że gdzie indziej też ich nie było.

stary zgred

07:57, 2025-05-13

Nowa książka o Helenie Kmieć z Libiąża

Panie Oratowski i reszta! Szybkie szkolenie z edytorstwa konieczne!!

Złoty pył.

23:13, 2025-05-12

88 lat temu na Grunwaldzkiej w Chrzanowie

Przypomnę że od 1945 r do 1989 czyli w tym szarym komunistycznym kraju bez ,, radości" I dobrobytu jak tutaj Przełom pisze przybyło nas około 15 milionów ludzi. Od 1989 w zachodnim dobrobycie hehe nie przybywa nic a nawet ubywa nam ludności. Więc przestańcie prać młodym mózgi jak to było źle. Lata 70 były naprawdę na wysokim poziomie jak na tamte czasy i to w każdej dziedzinie. Do tej pory nie rozkradli tego co wtedy powstało

Ogień

22:11, 2025-05-12

0%