Dlaczego warto zainwestować w oczyszczacz powietrza, gdy mamy nadmiar kurzu w mieszkaniu? - przelom.pl
Zamknij

Dlaczego warto zainwestować w oczyszczacz powietrza, gdy mamy nadmiar kurzu w mieszkaniu?

red + 09:52, 10.03.2023
Skomentuj

Problemy, których nie widzimy wydają nam się zwykle mniej groźne i nie przejmujemy się nimi aż tak bardzo. Tak właśnie jest w przypadku kurzu - osadzający się na meblach to jedynie dodatkowy czas, jaki trzeba poświęcić na sprzątanie, ale już ten unoszący się w powietrzu jest dla nas niedostrzegalny. A jednak jego obecność niesie ze sobą negatywne następstwa. Istnieje jednak sposób, by ten problem rozwiązać. W artykule piszemy o tym, dlaczego warto posiadać oczyszczacz powietrza w mieszkaniu.

Kurz w powietrzu - skutki

W potocznym rozumieniu kurz, to drobinki brudu unoszące się w powietrzu i osiadające na różnych powierzchniach. Jeśli przyjrzymy mu się jednak bliżej, to zauważymy, że składają się na niego różne substancje, niekoniecznie obojętne dla naszego zdrowia, a ponadto jest on siedliskiem mikroorganizmów takich jak roztocza. Te ostatnie zwłaszcza działają niekorzystnie dla zdrowia i mogą powodować reakcje alergiczne. Jednak jak wskazują badania, to nie jedyny problem związany z kurzem - często znajdują się w nim również substancje rakotwórcze. Z tych właśnie powodów warto zadbać, by kurzu w powietrzu było jak najmniej.

Jak poradzić sobie z kurzem?

Oczywiście, jeśli mowa o kurzu osiadłym na meblach czy podłodze odpowiedź może być tylko jedna - sprzątanie. Jeśli jednak mówimy o kurzu unoszącym się w powietrzu, wtedy należy sięgnąć po odpowiednie urządzenia - tym, które pomoże poradzić sobie z tym problemem jest oczyszczacz powietrza.

Czym są oczyszczacze?

Urządzenia, takie jak oferowany przez firmę Dyson oczyszczacz powietrza to sprzęt, który filtruje powietrze z unoszących się w nim zanieczyszczeń. Rozwiązuje problem nie tylko kurzu i drobnoustrojów, ale także filtruje powietrze ze smogu, co jest szczególnie istotne w bardziej zanieczyszczonych miastach. Ich skuteczność sięga niemal 100% unoszących się w powietrzu cząsteczek, zatem w znaczący sposób oddziałuje pozytywnie na nasze otoczenie i zmniejsza ryzyko wystąpienia m. in. alergii.

Oczyszczacze - zalety

Wydawać by się mogło, że już sam fakt filtrowania powietrza, którym oddychamy stanowi dostateczny plus posiadania oczyszczacza powietrza w swoim domu, warto jednak szerzej przyjrzeć się jego zaletom. Urządzenia te są niewielkie, więc z powodzeniem znajdą swoje miejsce nawet w najmniejszym mieszkaniu, a prócz wspomnianych alergenów i zanieczyszczeń ich filtry zatrzymują także wirusy i bakterie. Dodatkowo urządzenie nawilża powietrze, zapobiegając problemowi suchego powietrza, który sam w sobie może być przyczyną wielu dolegliwości związanych z układem oddechowym. Nie można zapomnieć o wygodzie użytkowania, ponieważ nowe oczyszczacze z powodzeniem mogą być sterowane przy pomocy pilota, a także aplikacji w smartfonie, dzięki czemu można nimi zarządzać na odległość.

Rozważając zakup oczyszczacza trzeba mieć na uwadze, że nie jest to urządzenie wyłącznie dla alergików, ale sprzęt, który po prostu warto mieć w swoich czterech kątach - jego zalety szybko ukażą się w praktyce, przekładając się na nasze zdrowie, ale także, dzięki nawilżaniu powietrza, spokojny sen.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

Nowa książka o Helenie Kmieć z Libiąża

Dokładnie wiedziała na co się pisze.

dede

08:16, 2025-05-13

88 lat temu na Grunwaldzkiej w Chrzanowie

Pisząc dzisiaj o szarości i biedzie w czasach PRL, warto unikać dokonywania manipulacji polegajacej na porównywaniu poziomu życia "wtedy" (lata 60/70) z tym poziomem dziś. Warto natomiast porównać z poziomem życia w innych krajach. Wystarczy nieco poczytać czy pooglądać zdjęcia i filmy z Francji, Włoch czy Hiszpanii. Tylko nie porównywać polskiej wiochy z Paryżem, a porównać ją z wiochą w Masywie Centralnym, Pirenejach czy na włoskim południu. Rażących różnic nie widać, a dzielnice willowe u nas też się budowały. Oczywiście łatwiej wrzucić zdjęcie pustej półki sklepowej zastawionej butelkami z octem, zrobione w czasach najgłębszego kryzysu. Ja tam pamiętam te półki jako tako zapełnione z towarami, w tym takimi, na wiele których nie było nas w domu stać. Na szkolnych apelach (było coś takiego - lata 60-te) kierownik szkoły nie raz wymachiwał bułką z szynką przyniesioną przez sprzątaczkę ze śmietnika, wygłaszając okolicznościowe przemówienie w stylu; "wasi rodzice ciężko pracują, a wy ....". Po co więc ta ideologiczna przesada w prawie każdym tekście o tamtych latach? Prawdą jest, że nie było komórek, netu, komputerów i paru innych rzeczy, tylko że gdzie indziej też ich nie było.

stary zgred

07:57, 2025-05-13

Nowa książka o Helenie Kmieć z Libiąża

Panie Oratowski i reszta! Szybkie szkolenie z edytorstwa konieczne!!

Złoty pył.

23:13, 2025-05-12

88 lat temu na Grunwaldzkiej w Chrzanowie

Przypomnę że od 1945 r do 1989 czyli w tym szarym komunistycznym kraju bez ,, radości" I dobrobytu jak tutaj Przełom pisze przybyło nas około 15 milionów ludzi. Od 1989 w zachodnim dobrobycie hehe nie przybywa nic a nawet ubywa nam ludności. Więc przestańcie prać młodym mózgi jak to było źle. Lata 70 były naprawdę na wysokim poziomie jak na tamte czasy i to w każdej dziedzinie. Do tej pory nie rozkradli tego co wtedy powstało

Ogień

22:11, 2025-05-12

0%