Prawie 15 mln zł zarobiła już gmina Babice na sprzedaży gruntów w strefie ekonomicznej. Pierwsza z firm, która go kupiła, zamierza rozpocząć tam działalność już w przyszłym roku.
Babicka strefa ekonomiczna powstaje na blisko 60 hektarach gruntów należących niegdyś do spółki pastwiskowej, w sąsiedztwie obwodnicy.Od 2020 roku gmina sprzedała na obszarze strefy 14 działek o łącznej powierzchni 12 hektarów, za prawie 15 milionów złotych.
Jak mówi wójt Radosław Warzecha sprzedaż działek stanowi pierwszą korzyść finansową dla gminy. Oczywiście jest ona jednorazowa. Kolejną, już regularną, są wpływy z podatku od nieruchomości. Na następne, wynikające z prowadzonej działalności, trzeba jeszcze poczekać.
Zgodnie z umową, nabywcy gruntów w strefie, muszą w ciągu dwóch lat od ich zakupu rozpocząć inwestycję, a zakończyć ją w ciągu lat czterech.
- Oczywiście może to nastąpić szybciej. Wszystko jednak zależy od kondycji finansowej firm. Wiadomo, że czas to pieniądz. Im szybciej zainwestują, tym szybciej zaczną zarabiać. Dwie firmy już rozpoczęły budowę obiektów. Kolejne są na etapie dokumentacyjnej. Z tego co wiem, to Fuhr Polska spółka z o.o. już w przyszłym roku zamierza rozpocząć działalność w naszej strefie - mówi Radosław Warzecha.
W tym roku gmina planuje sprzedać co najmniej trzy kolejne działki. Liczy, że z tego tytułu do budżetu wpłyną 4 mln zł.
Więcej na temat babickiej strefie ekonomicznej i kto kupił grunty przeczytacie w najnowszym, 2. numerze "Przełomu", dostępnym w wersji papierowej i elektronicznej.
Czytaj również
To muzeum tworzą pasjonaci lokalnej historii (WIDEO, ZDJĘCIA)
Pociąg specjalny "Śnieżyca" przejechał przez Trzebinię
Na ile wyceniani są piłkarze z ziemi chrzanowskiej
Gońcy przyniosą do domów naklejki
Niepewna przyszłość klubów z gminy Libiąż. Mniej pieniędzy na sport
24.04.2025
WIELOLETNIE doświadczenie, kompleksowe wykonanie i...
22.04.2025
DREWNO opałowe, kominkowe, zrębki, Tel. 572-632-99...
22.04.2025
WYCINKA drzew, zrębkowanie, mulczowanie, Tel. 572-...
Nowa książka o Helenie Kmieć z Libiąża
Panie Oratowski i reszta! Szybkie szkolenie z edytorstwa konieczne!!
Złoty pył.
23:13, 2025-05-12
88 lat temu na Grunwaldzkiej w Chrzanowie
Przypomnę że od 1945 r do 1989 czyli w tym szarym komunistycznym kraju bez ,, radości" I dobrobytu jak tutaj Przełom pisze przybyło nas około 15 milionów ludzi. Od 1989 w zachodnim dobrobycie hehe nie przybywa nic a nawet ubywa nam ludności. Więc przestańcie prać młodym mózgi jak to było źle. Lata 70 były naprawdę na wysokim poziomie jak na tamte czasy i to w każdej dziedzinie. Do tej pory nie rozkradli tego co wtedy powstało
Ogień
22:11, 2025-05-12
Bezrobotni pracują za 12 złotych za godzinę
Ale za to ten pajac z PO Jerzy Kasprzyk dyrektor który na targu kupił wykształcenie jeździ nowiutkim BMW. Brawo POwcy,a ludzie powinni mu splunąć w tę POwską facjatę.
Tak dla Polski
21:57, 2025-05-12
Miłość do klasyków jest jak postępująca choroba
Wreszcie jakis wartosciowy artykul na tym pozal sie Boze portaliku.
Jan66
21:28, 2025-05-12
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz