Czy na matematyce można grać w Minecrafta? Nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Chrzanowie dowiedli, że nawet trzeba. Odbyły się tam właśnie bezpłatne warsztaty oGRAJmatmę - Laboratoria Przyszłości z Minecraft.
Wcześniej były przeprowadzane między innymi podczas Microsoft EduDay, czyli wydarzenia edukacyjnego skierowanego do dyrektorów i nauczycieli w Krakowie, Katowicach, Olsztynie, Poznaniu. Prowadzącą była Barbara Dubiecka - Kruk: edukatorka, ekspertka z zakresu nauczania matematyki i diagnostyki edukacyjnej, autorka podręczników do matematyki wydawnictwa WSiP, prowadząca edukacyjne przedsięwzięcia wraz z panem PiStacją - Krzysztofem Chojeckim.
Organizator, firma Microsoft, we współpracy z firmą Dell zapewniła na czas zajęć sprzęt komputerowy. Nie była wymagana znajomość Minecrafta, a - jak przyznają nauczyciele - cztery godziny zajęć okazały się frajdą.
Podczas zajęć była możliwość przystąpienia do ogólnopolskiego projektu oGRAJmatmę. W szkoleniu wzięli udział chętni nauczyciele matematyki szkół podstawowych z Chrzanowa, Trzebini i Libiąża. Poznali oni fenomen gry Minecraft Education Edition i sposób na jej wykorzystania w nauczaniu matematyki.
- Była to także okazja do wymiany doświadczeń zastosowania MEE w rozwoju kompetencji matematycznych i poznania przykładów dobrych praktyk zastosowania MEE w edukacji matematycznej - podkreśla Anna Szwancyber, nauczycielka matematyki w SP 1 oraz organizatorka warsztatów.
kattebush14:06, 28.11.2022
Gratulacje!! Takich nauczycieli jak Pani Anna Szwancyber ze świecą szukać! Wg mnie - najlepsza w powiecie chrzanowskim!!
Czeski Sor18:05, 29.11.2022
Ja tam wolę projekt OLEJmatmę
24.04.2025
WIELOLETNIE doświadczenie, kompleksowe wykonanie i...
22.04.2025
DREWNO opałowe, kominkowe, zrębki, Tel. 572-632-99...
22.04.2025
WYCINKA drzew, zrębkowanie, mulczowanie, Tel. 572-...
Nowa książka o Helenie Kmieć z Libiąża
Dokładnie wiedziała na co się pisze.
dede
08:16, 2025-05-13
88 lat temu na Grunwaldzkiej w Chrzanowie
Pisząc dzisiaj o szarości i biedzie w czasach PRL, warto unikać dokonywania manipulacji polegajacej na porównywaniu poziomu życia "wtedy" (lata 60/70) z tym poziomem dziś. Warto natomiast porównać z poziomem życia w innych krajach. Wystarczy nieco poczytać czy pooglądać zdjęcia i filmy z Francji, Włoch czy Hiszpanii. Tylko nie porównywać polskiej wiochy z Paryżem, a porównać ją z wiochą w Masywie Centralnym, Pirenejach czy na włoskim południu. Rażących różnic nie widać, a dzielnice willowe u nas też się budowały. Oczywiście łatwiej wrzucić zdjęcie pustej półki sklepowej zastawionej butelkami z octem, zrobione w czasach najgłębszego kryzysu. Ja tam pamiętam te półki jako tako zapełnione z towarami, w tym takimi, na wiele których nie było nas w domu stać. Na szkolnych apelach (było coś takiego - lata 60-te) kierownik szkoły nie raz wymachiwał bułką z szynką przyniesioną przez sprzątaczkę ze śmietnika, wygłaszając okolicznościowe przemówienie w stylu; "wasi rodzice ciężko pracują, a wy ....". Po co więc ta ideologiczna przesada w prawie każdym tekście o tamtych latach? Prawdą jest, że nie było komórek, netu, komputerów i paru innych rzeczy, tylko że gdzie indziej też ich nie było.
stary zgred
07:57, 2025-05-13
Nowa książka o Helenie Kmieć z Libiąża
Panie Oratowski i reszta! Szybkie szkolenie z edytorstwa konieczne!!
Złoty pył.
23:13, 2025-05-12
88 lat temu na Grunwaldzkiej w Chrzanowie
Przypomnę że od 1945 r do 1989 czyli w tym szarym komunistycznym kraju bez ,, radości" I dobrobytu jak tutaj Przełom pisze przybyło nas około 15 milionów ludzi. Od 1989 w zachodnim dobrobycie hehe nie przybywa nic a nawet ubywa nam ludności. Więc przestańcie prać młodym mózgi jak to było źle. Lata 70 były naprawdę na wysokim poziomie jak na tamte czasy i to w każdej dziedzinie. Do tej pory nie rozkradli tego co wtedy powstało
Ogień
22:11, 2025-05-12