Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Nauczyciele też grają w Minecraft

28.11.2022 09:00 | 2 komentarze | 4 590 odsłony | Natalia Feluś

Czy na matematyce można grać w Minecrafta? Nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Chrzanowie dowiedli, że nawet trzeba. Odbyły się tam właśnie bezpłatne warsztaty oGRAJmatmę - Laboratoria Przyszłości z Minecraft.

2
Nauczyciele też grają w Minecraft
Nauczyciele matematyki przekonali się, że za pomocą Minecraft można uczyć tego przedmiotu. Fot. SP1
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wcześniej były przeprowadzane między innymi podczas Microsoft EduDay, czyli wydarzenia edukacyjnego skierowanego do dyrektorów i nauczycieli w Krakowie, Katowicach, Olsztynie, Poznaniu. Prowadzącą była  Barbara Dubiecka - Kruk: edukatorka, ekspertka z zakresu nauczania matematyki i diagnostyki edukacyjnej, autorka podręczników do matematyki wydawnictwa WSiP, prowadząca edukacyjne przedsięwzięcia wraz z panem PiStacją - Krzysztofem Chojeckim.

Organizator, firma Microsoft, we współpracy z firmą Dell zapewniła na czas zajęć sprzęt komputerowy. Nie była wymagana znajomość Minecrafta, a - jak przyznają nauczyciele - cztery godziny zajęć okazały się frajdą.

Podczas zajęć była możliwość przystąpienia do ogólnopolskiego projektu oGRAJmatmę. W szkoleniu wzięli udział chętni nauczyciele matematyki szkół podstawowych z Chrzanowa, Trzebini i Libiąża. Poznali oni fenomen gry Minecraft Education Edition i sposób na jej wykorzystania w nauczaniu matematyki.

- Była to także okazja do wymiany doświadczeń zastosowania MEE w rozwoju kompetencji matematycznych i poznania przykładów dobrych praktyk zastosowania MEE w edukacji matematycznej - podkreśla Anna Szwancyber, nauczycielka matematyki w SP 1 oraz organizatorka warsztatów.

Nauczyciele szkolący się w projekcie oGRAJmatmę. Fot. SP1

Minecraft do nauki matematyki. Fot. SP1