Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Pieką ciasta, by pomóc zwierzętom. Akcja w SP 10 w Chrzanowie (ZDJĘCIA)

26.11.2022 14:00 | 2 komentarze | 3 863 odsłony | Natalia Feluś

26 listopada to Dzień Ciasta. Z tej okazji uczniowie z SP 10 w Chrzanowie upiekli i wystawili na szkolny kiermasz ciasta. Zebrane pieniądze przeznaczą dla pobliskich schronisk dla zwierząt.

2
Pieką ciasta, by pomóc zwierzętom. Akcja w SP 10 w Chrzanowie (ZDJĘCIA)
Takie pyszności upiekli uczniowie SP 10 w Chrzanowie. Fot. Archiwum szkoły
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W Szkole Podstawowej nr 10 w Chrzanowie listopad to miesiąc, w którym uczniowie realizują "Wyzwanie dla klas". Zadanie polegało na klasowej pracy nad samodzielnie wymyślonymi projektami.

Klasy 7a, 5a oraz 8b postanowiły zebrać fundusze na pomoc zwierzętom: na Schronisko OTOZ Animals w Oświęcimiu, rodzinkę psów znalezionych i przygarniętych przez dom tymczasowy "Ciepły Tymczas u Beaty" oraz Schronisko w Chełmku.

- W tym celu klasy zorganizowały kiermasz ciast i ciasteczek. Na przerwach na korytarzach szkolnych można było kupić słodkości. Te piekli rodzice, jak również sami uczniowie. Przy okazji ujawniły się ukryte talenty i zamiłowania do pieczenia - relacjonuje Justyna Kowalska-Bąk, nauczycielka ze szkoły.

Nauczyciele nie ukrywają, że w przyszłym roku planują powtórkę akcji pomocy dla czworonogów. Tym razem w przygotowywanie wypieków będą chcieli włączyć całą społeczność uczniowską.