Staropolski zwyczaj dożynek przełożyliśmy na TEN event sezonu - w weekend 23-24 września zapraszamy na pierwsze w historii browaru TENczynki, czyli święto wszystkiego, co związane z Browarem Tenczynek i jego okolicą.
TENczynki to niepowtarzalna szansa na degustację produkowanych przez browar piw i mocnych alkoholi oraz degustacji lokalnych produktów i potraw. Będzie możliwość zwiedzania manufaktury i jej najnowszej części - TAPROOMU, czyli części zaprojektowanej z myślą o kraftowych alkoholach.
Podczas obchodów odbędzie się uroczyste rozlewanie świeżego piwa marcowego. Uwarzone specjalnie na tę okazję według unikalnej 100-letniej receptury "Marcowe" to bogaty aromat słodów niemieckich (wiedeńskiego i/lub monachijskiego) z charakterystycznym ciemno złotym kolorem i przejrzystą wysoką biało-żółto pianą oraz słodową słodyczą na pierwszym planie. Czysty lagerowy charakter ma swój początek w okolicach XVI wieku w Bawarii. Sezonowe piwo było produkowane z ostatnich zapasów zeszłorocznego słodu i przechowywane w piwnicach od początku wiosny do września. Beczka "Marcowego" za darmo będzie dostępna dla gości wydarzenia. Wspólnie wzniesiemy toast za pomyślność i przyszłość browaru. Dla zainteresowanych organizator zaplanował symboliczne zbieranie pierwszych szyszek chmielu, który został posadzony przed budynkiem browaru przez prawie 100 uczestników XVIII Jesiennego Spotkania Browarników jesienią 2021 roku.
Całość wydarzenia uświetni muzyka grana na żywo przez zaprzyjaźnionych artystów w tym polskiego śpiewaka i instrumentalistę Adama Struga oraz trio w składzie Marek Pospieszalski, Max Mucha i Qba Janicki.
Dzisiejszy Browar w Tenczynku łączy najnowsze technologie i innowacyjny marketing z poszanowaniem tradycji. Dożynki to czas radości i odpoczynku dla żniwiarzy, po miesiącach ciężkiej pracy. Wspólnie ze swoimi bliskimi świętują zakończenie zbiorów. Dostępne technologie zacierają coraz częściej naturalne granice poszczególnych cyklów pracy i odpoczynku. Chcemy przypominać to co dobre, w naszej tenczyńskiej aranżacji. Dlatego wracamy do organizacji dożynek. Będzie zabawa, będzie piwo marcowe, będzie możliwość spróbowania naszych alkoholi. Ale będzie też słowo o Bogusławie Kobieli, który kochał Tenczynek, a my kochamy filmy z jego genialnymi rolami. Zapraszam do Tenczynka 23 i 24 września. Będzie się działo, zapewniam. - powiedział Janusz Palikot.
W trakcie TENczynek nie zabraknie przestrzeni na uczczenie pamięci osoby, która spędziła najpiękniejsze chwile swojego życia w okolicach browaru. Kochała go cała Polska, zagrał w 25 filmach i kilkudziesięciu sztukach teatralnych. m.in. w "Eroice" (reż. A. Munka, 1957), "Zezowatym szczęściu" (reż. A. Munka, 1960) oraz "Rękopisie znalezionym w Saragossie" (reż. W.J. Has, 1964). Bogumił Kobiela przez całe życie związany był z Tenczynkiem. Tu był jego rodzinny, letni dom, las i grzyby, które uwielbiał zbierać. Zmarł w wieku zaledwie 38 lat. Został pochowany w Tenczynku.
TEN weekend będzie niezapomniany!
Dla zmotoryzowanych gości organizator przygotował bezpłatne miejsca parkingowe.
Link do wydarzenia: https://fb.me/e/1Yvfi7iMz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
24.04.2025
WIELOLETNIE doświadczenie, kompleksowe wykonanie i...
22.04.2025
DREWNO opałowe, kominkowe, zrębki, Tel. 572-632-99...
22.04.2025
WYCINKA drzew, zrębkowanie, mulczowanie, Tel. 572-...
Nowa książka o Helenie Kmieć z Libiąża
Panie Oratowski i reszta! Szybkie szkolenie z edytorstwa konieczne!!
Złoty pył.
23:13, 2025-05-12
88 lat temu na Grunwaldzkiej w Chrzanowie
Przypomnę że od 1945 r do 1989 czyli w tym szarym komunistycznym kraju bez ,, radości" I dobrobytu jak tutaj Przełom pisze przybyło nas około 15 milionów ludzi. Od 1989 w zachodnim dobrobycie hehe nie przybywa nic a nawet ubywa nam ludności. Więc przestańcie prać młodym mózgi jak to było źle. Lata 70 były naprawdę na wysokim poziomie jak na tamte czasy i to w każdej dziedzinie. Do tej pory nie rozkradli tego co wtedy powstało
Ogień
22:11, 2025-05-12
Bezrobotni pracują za 12 złotych za godzinę
Ale za to ten pajac z PO Jerzy Kasprzyk dyrektor który na targu kupił wykształcenie jeździ nowiutkim BMW. Brawo POwcy,a ludzie powinni mu splunąć w tę POwską facjatę.
Tak dla Polski
21:57, 2025-05-12
Miłość do klasyków jest jak postępująca choroba
Wreszcie jakis wartosciowy artykul na tym pozal sie Boze portaliku.
Jan66
21:28, 2025-05-12
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz