Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Odebrali świadectwa z paskiem - średnie ocen sięgały nawet powyżej 5,5 (ZDJĘCIA)

24.06.2022 14:00 | 1 komentarz | 8 399 odsłon | Natalia Feluś

Uczniowie II LO w Chrzanowie - jak inni ich koledzy w całej Polsce - świętowali zakończenie roku szkolnego. Wielu otrzymało świadectwa z czerwonym paskiem osiągajać imponująco wysokie średnie ocen. Teraz przed młodzieżą dwa miesiące wakacji.

1
Odebrali świadectwa z paskiem - średnie ocen sięgały nawet powyżej 5,5 (ZDJĘCIA)
Julia Halbina, jedna z najlepszych uczennic w szkole. Fot. NF
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak podkreślał Andrzej Bieda, dyrektor placówki, to był trudny rok szkolny - dopiero skończyła się pandemia, a 24 lutego Ukraina została zaatakowana zbrojnie przez Rosję. Wszyscy musieli odnaleźć się w tej nowej, niełatwej rzeczywistości.

Pomimo trudności, dziś uśmiechom i gratulacjom nie było końca. Młodzi ludzie w miniom roku szkolnym udowodnili, że zależy im tak na edukacji, czego dowodem są wysokie wyniki w nauce, jak i na relacjach rowieśniczych, zwłaszcza z tymi, którzy w ostatnich miesiącach potrzebowali szczególnego wsparcia.

Brawa młodzi, zdolni ludzie otrzymali za osiągnięcia sportowe, językowe, działania indywidualne i zespołowe - jak zdobyty tytuł Złotej Szkoły NBP, o czym pisaliśmy TUTAJ.

Celująca uczennica

Mimo, że wakacje za pasem, licealiści odpowiedzialnie myślą o swojej przyszłości, stąd tak wysokie oceny, które widniały na ich świadectwach. Julia Halbina z Rozkochowa, uczennica klasy 2d o profilu medycznym jest dumna, zwłaszcza z oceny z biologii rozszerzonej.

- To trudny przedmiot, który wymaga dużo nauki. Ale lubię się uczyć, a profil klasy wybrałam nieprzypadkowo - chciałabym zostać w przyszłości fizjoteraputką, bo poczucie, że będę mogła przywracać kogoś do zdrowia jest niezwykle budujące - zaznacza uczennica.

Otrzymała gratulacje z rąk dyrektora za średnią ocen 5,20. Teraz jej oraz innym uczniom należy się zasłużony odpoczynek. Zwłaszcza, że - jak podkreślała Joanna Bieniaszewska, przewodnicząca rady rodziców - w dzisiejszych niepewnych czasach nie wiadomo co przyniesie wrzesień.