Nie masz konta? Zarejestruj się

Dulowa

Nowy parking w Dulowej? Najpierw plan, potem rozmowy i dopiero budowa (WIDEO)

18.06.2022 16:00 | 5 komentarzy | 1 924 odsłona | Michał Koryczan

Przebudowa przystanku kolejowego w Dulowej już się zakończyła. Ludzie czekają teraz na parking. Wszystko wskazuje na to, że jeszcze trochę poczekają.

5
Nowy parking w Dulowej? Najpierw plan, potem rozmowy i dopiero budowa (WIDEO)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

W ramach modernizacji linii kolejowej E30 Kraków - Katowice, przebudowy doczekał się przystanek kolejowy w Dulowej. Powstały dwa nowe perony oraz prowadzące na nie przejście podziemne wraz z pochylnią.

Z przystanku korzystają osoby dojeżdżające do pracy i szkół w Krakowie oraz województwie śląskim. To mieszkańcy m.in. Dulowej, Karniowic, Psar i Młoszowej. Od dawna dopytują się o porządny parking, na którym mogliby zostawić samochody.

- Plac koło przystanku kolejowego jest mały i nie mieści się na nim zbyt wiele samochodów. Poza tym, to tak naprawdę kawałek niezagospodarowanej ziemi, na którym po opadach deszczu tworzy się rozległe bajoro - napisała do redakcji Małgorzata Biśta z Młoszowej.

Trwają prace nad miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego dla tego obszaru Dulowej. Zgodnie z projektem, część terenu ma być przeznaczona na parking. Aby mógł powstać, gmina musi pozyskać działki, bo nie posiada własnych w tamtym rejonie. Po zatwierdzeniu planu, burmistrz ma rozmawiać z koleją oraz z właścicielami okolicznych gruntów.

- Urząd Miasta w Trzebini jest na etapie ustalania harmonogramu działań z nowym podwykonawcą projektu planu. Dotychczasowy projektant wycofał się bowiem z opracowania dokumentu. Kolejnym krokiem będzie przesłanie dokumentu do zaopiniowania i uzgodnienia instytucjom oraz organom. Przed wyłożeniem planu do wglądu, a następnie rozpatrzeniu ewentualnych uwag i przekazaniem planu do uchwalenia Radzie Miasta Trzebini, konieczne będzie złożenie wniosku o zamianę przeznaczenia gruntów leśnych stanowiących własność Skarbu Państwa na cele nieleśne oraz wniosku o zamianę przeznaczenia gruntów rolnych na cele nierolnicze - powiedziała Anna Jarguz, rzeczniczka Urzędu Miasta w Trzebini.


Czytaj również:

Na tłumy nad Balatonem w Trzebini trzeba jeszcze poczekać (WIDEO, ZDJĘCIA)

Uwaga kierowcy. Przejazd pod wiaduktem kolejowym w Chrzanowie zostanie zamknięty (WIDEO, ZDJĘCIA)

Wybierz się na Święto Polnych Kwiatów

Polecamy przepis na domową chałwę

Piłkarski weekend. Czas na ligowe ostatki

Wieczysta Kraków przyciągnęła tłumy na stadion w Trzebini (WIDEO, ZDJĘCIA)