Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

SP1 w Chrzanowie Dzień Europy świętuje z przytupem (ZDJĘCIA)

09.05.2022 12:00 | 1 komentarz | 1 614 odsłona | Natalia Feluś
9 maja obchodzimy Dzień Europy. Szkoła po raz pierwszy połączyła organizowany do tej pory z tej okazji międzynarodowy dzień językowy z... kulinarnym.
1
SP1 w Chrzanowie Dzień Europy świętuje z przytupem (ZDJĘCIA)
Stoisko z greckim jedzeniem na obchodach Dnia Europy w SP1 w Chrzanowie. Fot. NF
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W placówce od lat święto Europy łączone jest z obchodami Dnia Języków Obcych. Po pandemii grono nauczycieli wraz z uczniami zdecydowali o zorganizowaniu tego święta z pompą. W szkole jest więc 7 stoisk z różnych państw: Anglii, Austrii, Niemiec, Ukrainy, Włoch, Grecji, Ameryki, na których można kupić regionalne smakołyki. Zebrane pieniądze będą przeznaczone na szkolne cele, takie jak: naklejki na schody, gry korytarzowe, pomoce dydaktyczne.

- Zobaczymy, ile pieniędzy uda nam się zebrać, ale każda kwota szkole się przyda, a my łączymy przyjemne z pożytecznym - zauważa Anna Mendela, nauczycielka języka niemieckiego i jedna ze współorganizatorek akcji.

Języki obce to podstawa

Placówka co roku organizuje Dzień Europy i Dzień Języków Obcych, by pokazać dzieciom i młodzieży, że warto uczyć się języków obcych.

- Chcemy też podkreślić fakt, że pochodzimy z różnych państw i wiele nas dzieli, ale poznawanie tych różnic może być bardzo interesujące - mówi nauczycielka.

Wydarzeniu towarzyszą pogadanki na lekcjach na temat Europy, była także audycja poświęcona językom obcym, podczas której uczniowie czytali fragmenty obcojęzycznych tekstów, a także konkurs "Kaligramy" - w tym roku pod hasłem ekologicznym.

Stoiska obsługują uczniowie różnych klas z całej szkoły pod opieką nauczycieli: Kamili Kasickiej, Małgorzaty Sygnat, Agnieszki Rabskiej, Ewy Kozak, Katarzyny Kawali, Marty Zalewskiej, Joanny Wójcik i Anny Mendeli.

Wszystkie przekąski przygotowali uczniowie wraz z rodzicami oraz sponsorzy: Cukiernia Melba - na słodko oraz Bar Puchatek - pizze, które rozeszły się w mgnieniu oka. Organizatorzy już myślą o tym, by przeprowadzić podobną akcję, tym razem poświęconą kuchni polskiej.

Czytaj również