Nie masz konta? Zarejestruj się

Libiąż

Park Wodny Libiąż otwarty. Mieszkańcy długo czekali na ten moment (WIDEO, ZDJĘCIA)

28.04.2022 19:50 | 9 komentarzy | 10 463 odsłon | Marek Oratowski
W czwartek otwarciem Parku Wodnego Libiąż rozpoczęło się tegoroczne święto miasta. W wydarzeniu uczestniczył m.in. wojewoda Łukasz Kmita.
9
Park Wodny Libiąż otwarty. Mieszkańcy długo czekali na ten moment (WIDEO, ZDJĘCIA)
Burmistrz Jacek Latko przeciął wstęgę w towarzystwie dwójki dzieci
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Budowa trwała dwa i pół roku i kosztowała ponad 34 miliony złotych. Z tego 7,7, miliona stanowiło rządowe dofinansowanie. „Perełka" - ocenił efekty prac wojewoda Łukasz Kmita.

- Doprowadzenie tematu do końca nie było łatwe. Budowa była realizowana najpierw w cieniu pandemii, której skutki nie pozostały bez wpływu na finanse samorządów, a następnie w cieniu wojny w Ukrainie. Rok 2018, kiedy zapadła decyzja o budowie, to był ostatni moment, żeby zdecydować się na taki krok. Dziś koszty budowy byłyby dwa razy większe - podkreśla burmistrz Jacek Latko.

Przyjął wiele gratulacji, bo obiekt spodobał się gościom. Przy tej wyjątkowej okazji odbył się pokaz pływania synchronicznego, a pływacy (w tym m.in. utytułowani Justyna Poznańska i Kacper Szczurek) ustanowili pierwsze rekordy pływalni.

Uczniowie trzecich klas z gminnych szkół będą mieli darmowe zajęcia pływania w ramach programu „Już pływam". Dla mieszkańców obiekt będzie dostępny już od piątku 29 kwietnia. Ma być czynny siedem dni w tygodniu od godziny 7 do 22. Cennik dostępny jest tutaj.

W Parku Wodnym Libiąż znajdują się basen sportowy, rekreacyjny oraz dla dzieci, strefa SPA z saunami i grotą solną. Pod koniec maja w podziemiach zacznie funkcjonować strzelnica. Na zewnątrz chętni skorzystają z tężni solankowej i ścianki wspinaczkowej. Dostępna będzie nauka pływania dla dzieci i dorosłych.

Obejrzyjcie zdjęcia oraz wideo z otwarcia i pokazujące historię budowy obiektu.

Przeczytajcie także:

Odwiedziliśmy Park Wodny Libiąż. Z takich atrakcji skorzystacie już niedługo (WIDEO, ZDJĘCIA)