Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych "Fablok" prezentują "inteligentny dom"

08.04.2022 18:00 | 1 komentarz | 7 132 odsłon | Natalia Feluś
Układy, maszyny, programy komputerowe, pokazy fryzjerskie i wiele innych atrakcji czekało na ósmoklasistów dziś podczas dnia otwartego w ZST "Fablok" w Chrzanowie. Zobaczcie, jak uczniowie zbudowali i zaprojektowali "inteligentny dom".
1
Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych "Fablok" prezentują "inteligentny dom"
Amadeusz Koczur, Leon Malinowski, Łukasz Radwan, Rafał Rudnicki, Emilia Prochowicz oraz nauczyciel przedmiotów elektrycznych - Leszek Miśliński przy instalacji "inteligentny dom"
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Pracownie mechatroniczna, elektryczna, informatyczna, łączenia metali, programowania obrabiarek CNC,  techniczna, pneumatyczna i odnawialnych źródeł energii -  tym z pewnością wyróżnia się ta placówka na tle innych.

Przyszłych uczniów technikum i szkoły branżowej I i II stopnia, które mieszczą się w zespole szkół przyciągnąć może także oferta bezpłatnych kursów m.in. na prawo jazdy kat. B, na wózki widłowe, operatora koparko-ładowarki czy spawania.

Przybyłych licznie uczniów z okolicznych podstawówek, jak SP10 i SP6, interesowały klasy o profilach technik mechatronik o specjalności kreowanie i programowanie wirtualnej rzeczywistości, technik elektryk o profilu pożarniczym, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej o specjalności fotowoltaika czy technik automatyk o specjalności projektowania inteligentnych domów. Te dwa ostatnie kierunki wzbudzały duże zainteresowanie, bo stały się popularne tak na rynku pracy, jak i konsumenckim.