Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Żołnierze złożą przysięgę pod orłem w Chrzanowie

30.03.2022 19:00 | 4 komentarze | 4 659 odsłony | Michał Koryczan
Takiej uroczystości w mieście jeszcze nie było. W sobotę, na placu Tysiąclecia przysięgę złożą żołnierze 11. Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Organizatorzy szykują szereg atrakcji związanych z wojskiem.
4
Żołnierze złożą przysięgę pod orłem w Chrzanowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W sobotę, 2 kwietnia, o godz. 11:00 na placu Tysiąclecia w Chrzanowie kilkudziesięciu żołnierzy złożyło uroczyste ślubowanie i wstąpi w szeregi 11. Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Leopolda Okulickiego, ps. "Niedźwiadek".

Przysięga, musztra i defilada

- Jestem z Chrzanowa i zależało mi, żeby to właśnie tutaj odbyła się przysięga. Mam wrażenie, że w mieście nigdy nie było podobnej uroczystości. Chcemy wyjść z jednostki i pokazać społeczeństwu, że wojsko jest dla nich i jest z nimi. Ludzie zobaczą, że nowi żołnierze wstępują w nasze szeregi - mówi por. Adam Trębacz, oficer prasowy 11. MBOT.

Po przysiędze planowany jest pokaz musztry paradnej w wykonaniu uczniów klas mundurowych z LO w Trzebini oraz defilada pododdziałów 11. MBOT.

Uroczystość będzie połączona z pokazem sprzętu wojskowego jednostek z Garnizonu Kraków oraz innych służb mundurowych i stowarzyszeń. Nie zabraknie także tradycyjnej wojskowej grochówki.

Pojazd zrzucany z samolotu

Od godz. 10:00 do 14:00 będą dostępne stoiska m.in. Zakładów Mechanicznych Tarnów, specjalizujących się w produkcji broni, 11. Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej, Żandarmerii Wojskowej z symulatorem dachowania samochodu oraz alkogoglami, 6. Brygady Powietrznodesantowej, która zaprezentuje AERO, czyli pojazd zrzucany z samolotu na spadochronie, a także Wojewódzkiej Komendy Uzupełnień w Oświęcimiu oraz Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego.


Przeczytaj również:

Eksperci Banku Światowego przyjechali do Libiąża w sprawie hałdy (WIDEO, ZDJĘCIA)

Mężczyzna pracował na polu i trafił na pocisk moździerzowy

Piłkarski raport transferowy - notowanie piąte

ZKKM Chrzanów unieważnił przetargi na obsługę linii autobusowych

OPINIA. Czas powiedzieć stop głupocie

Od dziś maseczki nie są obowiązkowe, ale w niektórych miejscach musisz je nosić