Jedna z działek przy ulicy Balińskiej w Chrzanowie trafiła na licytację. Czy znajdzie się chętny, by zainwestować w teren, w pobliżu którego kilka lat temu planowana była budowa Galerii Metro?
Nieruchomość przy ulicy Balińskiej 49 ma powierzchnię 0,43 ha. Jest zabudowana budynkiem, budowlami i urządzeniami stacji paliw. Została oszacowana na kwotę 978 750 zł. Cena wywoławcza podczas licytacji wynosi 75 proc. tej kwoty, czyli 734 062,50 zł. Licytacja komornicza odbędzie się 29 marca o godz. 10 w I Wydziale Cywilnym Sądu Rejonowego w Chrzanowie.Wielkie plany dużego obiektu
Na terenie dawnej bazy PKS miała powstać Galeria Metro. Inwestor uzyskał pozwolenie na budowę trzy lata temu, ale obiekt nie powstał.
Galeria miała być trzykondygnacyjna o łącznej powierzchni użytkowej blisko 14 tys. mkw. Projekt zakładał powstanie 60 lokali usługowych: sklepów, punktów gastronomicznych i usługowych oraz marketu spożywczego. W nowym centrum handlowym miało się też mieścić wielosalowe kino, o powierzchni ponad tysiąca m.kw., klub fitness oraz duża strefa dziecięca.
Planowano przebudowę skrzyżowania ul. ks. Skorupki z północno-wschodnią obwodnicą miasta, by ułatwić dojazd do galerii. Projekt inwestycji zakładał powstanie dwóch nowych przystanków autobusowych oraz 310 miejsc parkingowych.
Galeria Metro mogła stanowić zastrzyk finansowy dla gminy z podatków - jakieś 2 mln złotych rocznie. Przy budowie miało znaleźć zatrudnienie około 1 000 osób, a w samej galerii - 500.
Inwestor popadł w kłopoty
Plan był taki, by galeria została wybudowana na kredyt, który miał być spłacany z zysków czerpanych z wynajmu powierzchni handlowych. Miała powstać pod koniec 2019 roku. Inwestor, czyli Metropolitan Investment SA, uzyskał w chrzanowskim starostwie pozwolenie na budowę. W biznes chciała się też zaangażować firma The Blue Ocean Investment Group, która miała zajmować się wynajmowaniem powierzchni handlowej w Galerii Metro.
W międzyczasie firma Metropolitan Investment SA popadła w kłopoty finansowe. Znalazła się także pod lupą CBA. W końcu stało się jasne, że obiekt nie powstanie.
Od dawna teren odwiedzają osoby chcące się pozbyć śmieci oraz miłośnicy mocnych trunków. Niedługo okaże się, czy znajdzie się chętny, by w niego zainwestować.
iceman14:54, 20.03.2022
Pytanie dlaczego nie piszecie wprost?! "Lokalny przedsiębiorca wystosował protesty środowiskowe, mające doprowadzić do zaniechania budowy" ten sam tajemniczy lokalny przedsiębiorca roszczący sobie monopol na lokalnym rynku to samo zrobił przy Szpitalu, każdy ma udawać że nic takiego się nie dzieje, taka lokalna Ośmiornica - pamiętacie te włoski serial lat 80tych? Właśnie. Miasto czyli my wszyscy straciliśmy inwestora i parę mln z podatków i dodatkowych miejsc pracy i wyboru gdzie kupować.
jadwiga45215:16, 20.03.2022
Otóż to
I
I
V
jadwiga45215:16, 20.03.2022
Iceman otóż to!
Kevin15:31, 20.03.2022
Eee tam, do Factory 20 minut samochodem.
po pa pa16:14, 20.03.2022
Co nie lubicie "lokalnego przedsiębiorcy"? he he
lll17:04, 20.03.2022
Gdyby redaktorzy Przełomu stali kiedykolwiek koło rzetelności to by włożyli minimum wysiłku i się dowiedzieli, że na licytowanej stacji paliw nie była planowana żadna galeria. Poza tym gdzie to cała baza PKS-u? Poprawcie to, bo te banialuki w tekście przerażają.
Sławianin18:31, 20.03.2022
Chronione motyle już odleciały i ośmiornica może budować dalej swoje macki. Wstyd i państwo z dykty.
anniaa17:10, 21.03.2022
Dokładnie!!
piter7117:13, 21.03.2022
Tym lokalnym starcem" przedsiębiorcą"już dawno powinna się chyba prokuratura zająć.
jaro121:06, 21.03.2022
ale TO LOKALNY PRZEDSIĘBIORCA i to was wkurza?!? lepsze mafie zewnętrzne, które wciąż ogłaszają upadłości!?! zbojkotujcie! - nie kupujcie!
piter7108:01, 22.03.2022
Usuwanie komentarzy jednak idzie wam najlepiej żałosne dziennikarzyny.
APORT i do nogi swego lokalnego przedsiebiorcy
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Córka bohaterskiego pilota przyjechała do Libiąza
Jacek z Hubertem zawszę pojawiają się w jakiejś sielankowej opowieści... Wielu ludzi posiadało z Libiąża ordery Virtuti Militari mało tego wielu ludzi przeżyło II wojnę światową z naszych dziadów-pradziadów,najlepsze jest to że Jacek Latko RAZ WSPIERA UKRAIŃCÓW,RAZ WSPIERA DZIAŁALNOŚĆ LOKALNĄ WSZYSTKO PO TO ABY DOBRZE WYPAŚĆ NIC NIE ROBIĄC A KIEDY PRZYCHODZI CO DO CZEGO OKAZUJE SIĘ ŻE JAKO BURMISTRZ NIE CZYTA CZASEM NAWET PLANÓW INWESTYCJI BO ZAWSZĘ POJAWIA SIĘ TAM ŻEBY TYLKO ZROBIĆ GŁUPIE ZDJĘCIE NIC NIE ROBIĆ A GMINA UPADA...NIE INFERESUJE SIĘ NP TRANSPORTEM PUBLICZNYM W GMINIE ALE WPROWADZA KARTY MIEJSKIE JAK W JAWORZNIE NIE ROBI INWESTYCJI TYLU ILE W JAWORZNIE CZY NA ŚLĄSKU TYLKO BIERZE I GRZEBIE W TYŁKU MYŚLĄC ŻE POMYSŁY POLECĄ Z NIEBA ALBO ZA POMOCĄ PODWŁADNYCH...TAKA JEST PRAWDA NIE MA CO NA NICH GŁOSOWAĆ GDYŻ JAK WIDAĆ DALEJ NIC NIE ROBIĄ TYLKO TE DURNE ARTYKUŁY ZDJĘCIA NA FEJSIE I PRZYPISTWANIE ZASŁUG KIEDY TAK NAPRAWDĘ BURMISTRZ NAWET NIE CZYTA CO BĘDZIE JAK BĘDZIE ROBIONE WSZYSTKO WYCHODZI PO CZASIE I WRACA STARY JACEK KTÓRY MÓWI "JA MYŚLAŁEM..." JAK ZWYKLE KŁAMIĄC... CAŁA PLATFORMA OBYWATELSKA... ŻENADA
Szczery
01:18, 2026-06-27
Nie tylko upał jest dziś zagrożeniem. Wydano ważny komu
Powiatowe Centrum Zarządzania jak teraz czytam. Komu wydało, że alert był późno i na temat weekendu. Artykuł w Przełomie dopiero około 22. Porażka informacyjna.
Mika
00:15, 2026-06-27
Nie tylko upał jest dziś zagrożeniem. Wydano ważny komu
Teraz to pytanie się nasuwa, które służby apelują?? Dostałam alert po południu o upale jutro i pojutrze. Czy były jakieś alerty od służb o tym ozonie dziś?Nie. Czy był artykuł w Przełomie kiedy było o tym wiadomo żeby ten artykuł był aktualny i mógł coś pomóc?Nie. To takie służby, kto o tym mówił gdzie i komu. Dziś akurat pełno ludzi w Chrzanowie widziałam, dzieci, młodzieży bo koniec szkoły, zadowoleni nikt nic nie wiedział. Jak można nie napisać o tym wcześniej, nie dać znać alertem czy artykułem tylko o 21. Serio? Właśnie dziś się gdzieś na dłużej wybrałam nie wiem czy przez to już gorzej się czułam zmęczona, potem ból głowy. No gdyby człowiek wiedział miałby wybór pójść gdzieś czy, a tak nikt nie świadomy. Dobrze że artykuł nie o 24.
Mika
00:13, 2026-06-27
Wyszedł z patelnią na rynek i zrobił śniadanie. Wszystk
Opodatkować, przecież to darmowa energia.W PL nie ma nic za darmo.
Proponuję
23:10, 2026-06-26