Nie masz konta? Zarejestruj się

Żarki

Góral z serialu "M jak miłość" bawił się z mieszkańcami Żarek

23.02.2022 14:00 | 0 komentarzy | 9 928 odsłon | Marek Oratowski
W Żarkach nieco wcześniej świętowali Tłusty Czwartek. Na imprezie pojawił się niezwykły gość. Sporo opowiadał, a także przygrywał.
0
Góral z serialu "M jak miłość" bawił się z mieszkańcami Żarek
Piotr Majerczyk z paniami z zespołu Macierzanki oraz grającym na akordeonie emerytowanym kierownikiem domu kultury Stanisławem Dwornikiem, fot. Facebook
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Biesiadowały panie z zespołu ludowego ,,Macierzanki". Jedna z jego członkiń obchodziła urodziny. Na spotkanie zaproszono górala, śpiewaka i muzyka Piotra Majerczyka.

Piotr Majerczyk (z zawodu stolarz) pochodzi z Poronina. Przeprowadził się do Rabki-Zdroju po tym, jak poślubił rabczankę Dorotę Pintscher. To znany i ceniony muzykant góralski, współwłaściciel restauracji Siwy Dym, twórca dud podhalańskich, a teraz także aktor. Niedawno zagrał w serialu "M jak miłość". Jest multiinstrumentalistą. Gra głównie na skrzypcach, złóbcokach, dudach podhalańskich, piszczałkach, trombicie i na heligonce. W Żarkach przygrywał na dudach i akordeonie.

„Wieczór upłynął w atmosferze śpiewu, recytacji, bajania. Do uświetnienia imprezy przyczynił się również były kierownik Domu Kultury w Żarkach Stanisław Dwornik oraz Ryszard Miziołek - członek Rady Sołeckiej. Pan Piotr został miło przyjęty do zespołu jako honorowy członek" - czytamy na Facebooku.