Nie masz konta? Zarejestruj się

Babice

W lutym i w marcu w niedziele nie zrobimy już zakupów

28.01.2022 22:00 | 0 komentarzy | 3 307 odsłony | Alicja Molenda
1 lutego wchodzi w życie ustawa zakazująca handlu w niedzielę. Gdzie nikt nie zabroni nam kupować?
0
W lutym i w marcu w niedziele nie zrobimy już zakupów
W niedzielę kupować będziemy przez internet
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kto będzie mógł być otwarty w niedzielę od lutego 2022?

Właściciel małego sklepu, który sam stoi za ladą, będzie mógł tak jak teraz sklep otworzyć. W niedziele niehandlowe mogą być również otwarte sklepy franczyzowe, jak np. te z grupy Eurocash (ABC, Lewiatan), Carrefour Express, Żabka. W sklepach właścicielom będzie mogła pomagać rodzina (ale nieodpłatnie).

Oczywiście otwarte będą również stacje paliw oraz sklepy na dworcach.

W niedziele niehandlowe mogą pracować „sklepy internetowe i platformy internetowe".

W dużych miastach towar będą mogli dostarczać kurierzy Glovo. Bez problemu mogą również działać operatorzy tzw. zakupów błyskawicznych, gdzie towar zamawiany jest przez smartfon. Zakupy są pod drzwiami przywożone przez kuriera na rowerze w ciągu 10-15 minut od złożenia zamówienia. Produkty przyjeżdżają z magazynów. Takie usługi prowadzi Lisek, Jokr, Swyft, ale również Biedronka oraz pilotażowo Żabka (na terenie Warszawy).

Duże sklepy budowlane, sieci spożywcze, które do tej pory funkcjonowały jako placówki pocztowe, będą znów zamknięte. Podobnie jak sklepy odzieżowe (ponad połowa najemców w centrach handlowych), czy te z elektroniką.

Kiedy są niedziele handlowe w 2022 roku?
W lutym i marcu sklepy będą w niedziele zamknięte. Pierwsza niedziela handlowa będzie 10 kwietnia. Kolejna 24 kwietnia. A później 26 czerwca, 28 sierpnia oraz 11 i 18 grudnia, czyli przed świętami, w okresach wyprzedaży oraz przed rozpoczęciem roku szkolnego.