Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Orlen Południe planuje w Trzebini budowę elektrowni fotowoltaicznej o mocy do 1,5 MW

22.01.2022 18:07 | 10 komentarzy | 5 882 odsłon | Alicja Molenda
Jak informuje PAP, spółka opublikowała zapytanie ofertowe. Szuka projektanta i wykonawcy farmy fotowoltaicznej, która zostanie podłączona do sieci Energomediów.
10
Orlen Południe planuje w Trzebini budowę elektrowni fotowoltaicznej o mocy do 1,5 MW
Fotowoltaika także w rafinerii
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
Orlen Południe planuje w Trzebini budowę elektrowni fotowoltaicznej o mocy do 1,5 MW. Jej główne komponenty i systemy muszą być zaprojektowane i wykonane na czas pracy nie krótszy niż 25 lat od momentu przekazania elektrowni do eksploatacji. Budowa pod klucz zakończyć się ma do końca tego roku.

Zadaniem wykonawcy będzie przygotować projekt oraz dostarczyć, zamontować oraz wykonać i przyłącze do sieci elektroenergetycznej oraz doporowadzić do rozruchu i przekazania do eksploatacji elektrowni fotowoltaicznej o mocy zainstalowanej do 1,5 MW oraz stacji transformatorowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą.

Z dokumentacji zapytania ofertowego wynika, że teren przeznaczony pod budowę elektrowni fotowoltaicznej znajduje się na terenie Orlen Południe oraz częściowo na terenie Terminala Paliw w Trzebini. Zaznaczono przy tym, że wybudowany obiekt przyłączony będzie do sieci elektroenergetycznej spółki Energomedia, zgodnie z wydanymi warunkami przyłączenia.

Orlen Południe z siedzibą w Trzebini to podmiot zależny PKN Orlen, posiadający 100 proc. udziałów w tamtejszej spółce Energomedia, która jest przedsiębiorstwem energetyki przemysłowej, zajmującym się produkcją, dystrybucją i sprzedażą mediów energetycznych, w tym energii elektrycznej, ale też ciepła w parze i gorącej wodzie, sprężonego powietrza, gazu ziemnego oraz wody przemysłowej i pitnej.

źródło: PAP, nettg.pl