Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Szachiści walczą o telewizory i deskorolki. Rozpoczął się turniej (ZDJĘCIA, WIDEO)

27.11.2021 19:00 | 1 komentarz | 2 339 odsłony | Agnieszka Filipowicz
Przez dwa dni Trzebinia znów jest szachową stolicą regionu. 27 i 28 listopada miłośnicy królewskiej gry z całej Polski biorą udział w XXVI Międzynarodowym Turnieju Młodych Talentów w Szachach Aktywnych.
1
Szachiści walczą o telewizory i deskorolki. Rozpoczął się turniej (ZDJĘCIA, WIDEO)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

W Trzebini swą międzynarodową karierę szachową rozpoczynał Jan-Krzysztof Duda. Występowali tu też tak znakomici szachiści jak arcymistrzowie Wojciech Moranda, Daniel Sadzikowski, Daniel Czarnota oraz mistrzyni Polski Agnieszka Matras.

Turniej miał być rozgrywany w lutym tego roku, ale ze względu na pandemię i obowiązujące wówczas obostrzenia, organizator - UKS Hetman Koronny, zdecydował się przełożyć imprezę na jesień. Skala zakażeń koronawirusem w ostatnich tygodniach zmusiła organizatora do ograniczenia liczby uczestników do 130, mimo dużego zainteresowania trzebińskim turniejem.

- Ta szachowa impreza odbywa się nieprzerwanie od 26 lat. Chcemy utrzymać tę tradycję - tłumaczy Janusz Szczęśniak, prezes UKS Hetman Koronny.
Podkreśla, że szachy są wyjątkową dyscypliną, stanowiącą ważny element kultury światowej. Z jednej strony uczą logicznego myślenia, z drugiej - wrażliwości na odbiór piękna.

Na zwycięzców tegorocznego turnieju, rozgrywanego w 5 kategoriach wiekowych, czekają cenne nagrody. W ich puli znajdują się: telewizory, elektryczne deskorolki, tablety, sprzęt turystyczny.

Patronat honorowy nad imprezą objął marszałek Małopolski Witold Kozłowski.
Patronem medialnym jest tygodnik "Przełom" i portal przelom.pl