Jeździec bolęcińskiej Szarży drugi w Mosznej - przelom.pl
Zamknij

Jeździec bolęcińskiej Szarży drugi w Mosznej

Michał PapiernikMichał Papiernik 21:12, 11.08.2024 Aktualizacja: 10:19, 13.08.2024
Skomentuj Kuba z pucharem za drugie miejsce w towarzystwie trenera Mikołaja Reya. FOT. Archiwum Fotograficzne KJ "Szarża" Bolęcin Kuba z pucharem za drugie miejsce w towarzystwie trenera Mikołaja Reya. FOT. Archiwum Fotograficzne KJ "Szarża" Bolęcin

Jakub Gręźlikowski z klubu sportowego KJ "Szarża" Bolęcin zdobył drugie miejsce w Ogólnopolskich Zawodach we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego.

Kuba mieszka w Libiążu. Jest w III klasie Liceum Ogólnokształcącego. Wynik na zawodach w Mosznej to, jak dotychczas, jego największy sukces. Lubi pracować z młodymi końmi i przygotowywać je do startów w zawodach WKKW.

Z KJ Szarża Bolęcin wystartowało 5 par. Jakub Gręźlikowski na koniu Grassi M zdobyli drugie miejsce w mocno obsadzonym konkursie CNC 100-18 (w kategorii juniorów), po bardzo dobrym czworoboku, czystym parkurze i bezbłędnym krosie. Kuba startował jeszcze na koniu Moonraker w konkursie CNC 80. Koń Moonraker jest dopiero czterolatkiem i w tym roku zaczął pracować pod siodłem. Kuba zajął na nim dobre szóste miejsce na 24 pary.

- Zawody w Mosznej były bardzo udane, a zawodnicy zdobyli punkty do klasyfikacji Pucharu Polski WKKW - mówi Prezes klubu Mikołaj Rey.