Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Co warto wiedzieć o świetlicach szkolnych, pensjach nauczycieli i aktywności fizycznej dzieci

03.10.2021 08:16 | 0 komentarzy | 2 815 odsłony | Natalia Feluś
Wraz z nowym rokiem szkolnym „Przełom" uruchomił nową stronę tematyczną - edukacja. Miło nam będzie, jeśli włączą się Państwo do jej redagowania: zainspirują do podjęcia ważnego tematu lub zabiorą głos w dyskusji na ważny temat.
0
Co warto wiedzieć o świetlicach szkolnych, pensjach nauczycieli i aktywności fizycznej dzieci
Świetlica szkolna jest jak drugi dom Fot. Pixabay
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W bieżącym numerze tygodnika proponujemy temat - świetlice szkolne. Uczniowie spędzają w nich wiele godzin tygodniowo. Miejsce to staje się ich drugim domem. Jak świetlice funkcjonują w czasie pandemii, co uczniowie tam robią, jakie są plusy i minusy przebywania w świetlicy?

Podjęliśmy również aktualny temat propozycji podwyżek dla nauczycieli, które tak naprawdę są obwarowane większym nakładem pracy ze strony grona pedagogicznego. - Te rozwiązania utrudnią pracę nauczycielom, nie będzie ona w żaden sposób atrakcyjna, ta praca na pewno nie zbuduje prestiżu, chyba że pan Czarnek buduje prestiż poprzez odbieranie nauczycielom ich praw - komentuje Krzysztof Baszczyński, wiceprezes Związku Nauczycielstwa Polskiego. Na łamach naszej gazety zapoznają się Państwo z propozycją wzrostu wynagrodzenia dla tej grupy zawodowej oraz innymi zmianami, które chciałoby wprowadzić Ministerstwo Edukacji i Nauki w polskich szkołach.

Ponadto w serwisie oświatowym znajdą Państwo przekazane "Przełomowi" stanowisko Mikołaja Wolanina, prezesa Fundacji na rzecz Praw Ucznia na temat potrzeby wprowadzenia obowiązku zatrudnienia psychologów w każdej ze szkół. To kontynuacja tematu, który rozwinęliśmy w poprzednim numerze „Przełomu" o kondycji psychicznej uczniów po pandemii oraz nowości: zatrudnieniu dwóch psychologów w dwóch chrzanowskich szkołach: SP nr 3 i SP nr 10. Do tej pory psychologowie pracowali wyłącznie w placówkach z oddziałami integracyjnymi. To się powoli zmienia. Czy doczekamy czasów, gdy każdy uczeń będzie miał swobodny dostęp do psychologa?

Proponujemy też rozmowę z Sylwią Janik, fizjoterapeutką dziecięcą o tym, jak ważny jest ruch i aktywność fizyczna małych i starszych dzieci.

Omawiane teksty znajdziecie w papierowym wydaniu "Przełomu"  a także w e-wydaniu na www.kiosk.przelom.pl

Zapraszamy do lektury.

Dajcie też znać o ważnych wydarzeniach w Waszych szkołach.

Czekamy na propozycje tematów, którymi powinniśmy się zająć.
Kontakt: natalia.felus@przelom.pl lub na redakcyjnego Messengera.